Bu defa geçmiş kavimlerin kahramanları Kur’an Buluşmamızın gündemiydi. Kur’ân-ı Kerim, gelmiş geçmiş peygamberlerle beraber savaşmış, düşman karşısında asla gevşememiş, zaaf göstermemiş ve düşmana boyun eğmemiş olan bu kahramanları bize örnek olarak gösteriyordu.

O kahramanların en dikkat çekici özelliklerinden birisi de, düşmanla karşılaştıkları anda yaptıkları dua idi. Onlar bu dualarında nusret ve zaferden önce, Allah’tan mağfiret istiyorlardı. Kendisini Allah karşısında daima kusurlu ve affa muhtaç görmek, nusret ve zaferin ancak Allah katından gelen bir nimet olduğuna dair kesin bir inançla bir araya geldiğinde, ortaya, Allah Teâlânın “muhsin” olarak nitelediği kullar çıkıyor ve Cennetten de üstün bir ödül olan Allah’ın muhabbetine hak kazanmış bir mü’min profili çıkıyordu. Böyle insanların dünyasında ise büyüklük taslamak veya başkalarını putlaştıracak kadar büyütmek gibi kötü ahlâklar hiçbir zaman yer bulamıyordu.

UTESAV organizasyonuyla MÜSİAD’ın Sütlüce’deki genel merkezinde gerçekleşen Kur’an Buluşmalarından 193’üncüsünde, bu tesbitlerin de yer aldığı birçok ders, Âl-i İmrân sûresinin 146-148’inci âyetlerinden payımıza düşen nasipler arasındaydı.

Kur’an Buluşmaları, Cumartesi sabahları 7:00’de sunulan ve simit-peynir-çaydan meydana gelen bir kahvaltı ikramıyla başlıyor ve 7:30-9:00 arasında sunumlu olarak cereyan ediyor.

Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here