Bediüzzaman Hazretlerinin hayattaki talebelerinden Abdullah Yeğin’in sabah.com.tr’de yayınlanan açıklaması internette paylaşım rekoru kırdı.

 

Halen 94 yaşında bulunan Abdullah Ağabey, sağlığı elvermese de, Ankara’da tedavi gördüğü hastahaneden hasta haliyle bir günlüğüne ayrılarak İstanbul’a geleceğini açıklamış ve Nur talebelerini de mutlaka oylarını kullanarak ihanet cephesine karşı vazifelerini yerine getirmeleri hususunda uyarmıştı.

 

Abdullah Ağabeyin durumun vahametini fiilen ve kavlen çok iyi anlatan bu tavrı, haber sitelerinde ve sosyal medyada on binlerce paylaşım ve yorumlara konu oldu ve halen olmaya devam ediyor.

 

Sabah gazetesinin internet sitesinde Abdullah Ağabey ile ilgili olarak yayınlanan İsa Tatlıcan’ın haberi aynen şöyle:

 

(Haberin orijinaline http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/06/01/bediuzzamanin-talebesi-ihanet-cephesine-karsi-ak-partiye-oy-verecegim adresinden ulaşabilirsiniz)

Bediüzzaman Said Nursî’nin yaşayan vârislerinden Abdullah Yeğin, Ankara’da tedavi gördüğü hastaneden, yakınlarının ve doktorların uyarılarına rağmen oyunu kullanmak için bir günlüğüne ayrılarak İstanbul’a gelecek.

BU SEÇİMDE OY KULLANMAK VATAN DÜŞMANLARINA EN GÜZEL CEVAPTIR

Abdullah Yeğin, bu konudaki kesin kararını, “Bu seçimde oy kullanmak; vatan, millet ve mukaddesat düşmanlarına ok atmak gibidir” diyerek açıkladı.

Ziyaretine gelenlere de “Mutlaka gidin, açık açık reyinizi kullanın” şeklinde uyarılar yapan Abdullah Yeğin, Pazar günkü seçimlerin önemini şu sözleriyle vurguluyor:

İHANET CEPHESİNE KARŞI AK PARTİ DEMEK EN BAŞTA GELEN VAZİFEMİZDİR

“İslâmiyet güneş gibidir, üflemekle sönmez. En son ve hak din olan İslâmiyete düşman olanları ve onlara yardım edenleri iyi tanımak lâzımdır. Bunları Cenab-ı Hak iki cihanda rezil edecektir. Zındıka komitesi ve din düşmanlarıyla işbirliği yaparak vatana, millete, dine, mukaddesata ihanet edenlere sakın fırsat vermeyin. Bu ihanet cephesinin karşısında yer almak ve AK Partinin lehinde oy kullanmak, hepimizin başta gelen vazifesidir. Gidin, oyunuzu açık açık kullanın.”

SAĞLIĞIM ELVERMESE DE OYUMU KULLANACAĞIM

Bir süredir Ankara Hastanesinde bronşit tedavisi gören Abdullah Yeğin, kendisinin de mutlaka oyunu kullanmakta kararlı olduğunu, sağlığı elvermese dahi bir günlüğüne İstanbul’a giderek oyunu kullanacağını bildirdi.

80 YILDIR RİSALE-İ NUR TALEBESİ

94 yaşında olan Abdullah Yeğin, ortaokul öğrencisi iken Bediüzzaman Said Nursî’yi Kastamonu’da ziyaret etmiş ve “Öğretmenlerimiz bize Allah’tan bahsetmiyor; bize Hâlıkımızı tanıttır” diyerek, Risale-i Nur’dan önemli bir bölümün yazılmasına sebep olmuştu. Bu ziyareti nedeniyle okulda disiplin kuruluna verilen ve karakolda sorguya çekilen Abdullah Yeğin, üniversite öğrenciliği sırasında sürekli olarak Bediüzzaman’ın hizmetine girdi.

Yeni Lügat adlı eserin sahibi olan Abdullah Yeğin, Bediüzzaman’ın vasiyetinde adı geçen hizmetkârları arasında yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız