Bu haftaki 186’ncı Kur’an Buluşmasında, gökler ve yer genişliğindeki Cenneti hak eden müttakîlerin nitelikleri üzerinde durmaya devam ediyoruz.

Âyette dikkat çeken bir husus, Cennetle müjdelenen bu kimselerin günahsız kimseler olmaması. Ancak bunlar, işledikleri günahta ısrar etmeyen, Allah’tan bağışlanma isteyen kimseler.

Onların bir özelliği de, Allah’ı anmaları. Bu vesileyle, “zikir” konusu üzerinde de biraz ayrıntılı şekilde durmaya çalışacağız inşaallah.

Yarın (17 Şubat Cumartesi) sabah 7’de başlayacak olan dersimizde ele alacağımız Âl-i İmrân sûresinin 135’inci âyetinde, fuhşiyat, nefsine zulüm, istiğfar ve Allah’ın zikri konuları var. Özellikle Allah’ın zikri konusu üzerinde ayrıntılı bir şekilde durmaya çalışacağız inşaallah.

UTESAV organizasyonuyla MÜSİAD’ın Sütlüce’deki genel merkezinde gerçekleşen Kur’an Buluşmaları, Cumartesi sabahları 7:00’de kılınan sabah namazı ile onu takip eden ve simit-peynir-çaydan meydana gelen bir kahvaltı ikramıyla başlıyor ve 7:30-9:00 arasında sunumlu olarak cereyan ediyor.

Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız