Bu 10 Kasım’da da “Atatürk olmasaydı” hasthag’i altında Twitter binlerce mesaja sahne oldu. Her iki taraftan da binlerce tweet atıldı.

Genel manzaraya baktığımızda, Kemalist tweet’lerin büyük çoğunluğunun “Atatürk olmasaydı babanız belli olmazdı” şeklindeki öfkeden zengin-zekâdan yoksul bir tekerlemenin çeşitli versiyonları olduğu dikkati çekiyordu.

Gayr-ı Kemalist tweet’lerde ise, zaman zaman hakaretlere rastlanmakla birlikte, ekseriyetle mizahın hakim olduğu ve yer yer oldukça zengin zekâ eseri gösteren esprilerin yapıldığı idi.

Her iki kanattan bazı nümuneleri geçtiğimiz 10 Kasım’ın bir hatırası olarak sunuyoruz (küfür taşıyan tweet’ler listeye alınmamıştır):

KEMALİST TWEET’LER

Orhan Gencay ‏@orhan_1299 #atatürkolmasaydı Bu devlet,internet’ten herkesi takip edip bulabiliyor.Peki burada Atatürk’e küfreden köpekleri neden yakalamıyor acaba.

Aytek/Beşiktaş ‏@aytekderler   #Atatürkolmasaydı soyadın olmayacaktı ey yobaz! Neyzen Tevfik’in de dediği gibi ”Sen anandan yine çıkardın amma baban kimdi bilemezdin…”

POLİİ ‏@poleenyildiriim   #Atatürkolmasaydı Pencereden baktığınızda güneşi esirgemiyorsa gökyüzü, birileri yaşadığınız günlerin bedelini ödediği içindir .

#Ulus ‏@the_turkish   #Atatürkolmasaydı BABALARIMIZIN ADI AHMET MEHMET HÜSEYİN DEĞİLDE, GİORGİ ANTONİ CONİ OLURDU ! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Minel ‏@minel_1903   #Atatürkolmasaydı üniversite okumak yerine düşünmesi engellenen, sadece doğurma,hizmet etme ve çocuk büyütme gibi görevi olan biri olurdum

Rubella #FB ‏@Lefterinho1907  #AtatürkOlmasaydı şuan belki fransızdın yunandın bir camin yoktu ama ağzın açıldı mı müslümanın, Atatürk diktatör demi? şerefsiz hainsin sen

Çapulcu denizuyanık ‏@denizuynk  #AtatürkOlmasaydı suan nefes alıyor olmazdı damarlarımda kanın akmasının var olmamın sebebı sensın #AtamSenRahatUyuBekçisiyizCumhuriyetin

Sir Oğuz PAKERLER ‏@oguzpakerler   #Atatürkolmasaydı Atam’ın izinden gidenleri! Ve para için kendini satan yavş-AK’ları tanıyamazdık!

Ömer Ertürk ‏@erturk_omer   #Atatürkolmasaydı Babanın kim olduğunu bilmeyecektin bee. kimsin sen Atatürk’ü sevmiyorsun !

Ömer Ertürk ‏@erturk_omer   #Atatürkolmasaydı Babanın kim olduğunu bilmeyecektin bee. kimsin sen Atatürk’ü sevmiyorsun !

En güçlü damat adayı ‏@mebulmadunyasi   #Atatürkolmasaydı şimdi kimin çocugu oldugumuz belli olmazdı

Beşiktaşlı ‏@Leyla3271   #Atatürkolmasaydı TÜRK IRKI DİYE BİRŞEY OLMAZDI . RABBİM İYİ Kİ ATATÜRK GİBİ BİR LİDER BAŞIMIZA VERMİŞ . NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Yrd. Doç Dr. Hesap S ‏@obirhesap   #Atatürkolmasaydı haldlaifşaşsğdlqd diye Random gülemezdiniz şrfszlr!!!

Uyqucu Queen ‏@bsgkbusegk   #Atatuerkolmasaydı anan belli olmazdı lan

 

GAYR-I KEMALİST TWEET’LER

Mütefekkîr ‏@MehmedSerhan  #Atatürkolmasaydı İşin garibi istanbul’dan buraya twit atanların hiç “Fatih olmayaydı” diye başlık açtığını görmedim.

Arastirmaci Tarihci ‏@ATarihci  #Atatürkolmasaydı yuzyillik cehaleti harf devrimiyle bir güne nasil sigdirabilirlerdi?

Mütefekkîr ‏@MehmedSerhan  #Atatürkolmasaydı Başkasını bulurlardı. Çok da fazla kasmayın yani. Putlaştırmanın âlemi yok.

hayri acar ‏@acar29970 Devrim adı altında şapka giyilmedi bahanesiyle alimler idam edilmezdi. #Atatürkolmasaydı

Yavuzhan Osmanoğlu ‏@yavuzhanzade  #Atatürkolmasaydı ,eğer yunan olsaydı osmanlıyı yıkar, hilafeti kaldırır, türklerin etkisiz kalıp asimile olacağı bir devlet kurardı…

Nazande ‏@Akanzade  #Atatürkolmasaydı ahlaktan edepten uzak dinden imandan bi haber insanlıktan nasibini almayan beyinsiz küfürbazlar olmazdı kesin bilgi.

Sorgu Amiri ‏@sorguamiri   #Atatürkolmasaydı diyerek yaşayanlara ders çıkartıp hayat tarzı dikte etmeye çalışanlar olmasa,ölüp gitmiş birisine hakaret edilmeyecektir.

Murat Aktaş ‏@m4kromur4t   #Atatürkolmasaydı Anıt kabir olmazdı

nasrettin doğan ‏@nasrettindoan  #atatürkolmasaydı Kur’an yasaklanır,ezan Türkçe okunur, alimler idam edilir, halifelik kaldılırdı…neyseki atatürk geldi hiçbiri olmadı!”

BeyazTürk ‏@Qemalist   #Atatürkolmasaydı onun için ayağa kalkmayanların kafasına sıkamazdık

SİRİNN#4K ‏@SARE55AK   #Atatürkolmasaydı ne istiklar mahkemeleri olurdu ne de dar ağaçları !!

TT TÜRKİYE ‏@twitt3rTURKIYE   #AtatürkOlmasaydı İnönü olurdu :)))

TT TÜRKİYE ‏@twitt3rTURKIYE   Türk olmakla övündüğünü söyleyen herkes bilsinki Bu “#Atatürkolmasaydı” sözü Türklüğe hakarettir. Zira O olmasaydı “Türk” bir yolunu bulurdu

SİYASETNAME ‏@siyaset__name   #Atatürkolmasaydı İtilaf Devletleri kurtuluş savaşını masada kazanamazlardı.

OGUZ ‏@oguzkocaman3   #Atatürkolmasaydı FATİH SULTAN MEHMET İSTANBULU FET EDEMEZDİ

Devlet Kılıçdaroğlu ‏@Yeni_CHP  #AtatürkOlmasaydı Kemal Paşa Tatlısı diyemezdiniz…!

Furuatavni @Fecaatavni Atam olmasaydı ”Kemal Paşa” tatlısının adı “General hamilton” tatlısı olurdu.! Atam izindeyiz, Siroz Olacaz @ 🙂

Tülay Yılmaz ‏@tulayyilmazz  Herşeyi tek başına mı yaptı da #AtatürkOlmasaydı diye soruyorsunuz? İnanılmaz güçleri olan O değil Çanakkalede La ilahe İllallah diyenlerdi!

OsmanlıTorunu ‏@asibirruh  #AtatürkOlmasaydı bu kemalistler kesin Ajdara tapardı

Devleti Ebed Müddet ‏@divanehep #AtatürkOlmasaydı Dersimin kadınları insan dışkısının tadını,bebeleri ise mavzer kurşunu tadını öğrenemeyecekti!!

Müftü ‏@muftuz4de  #AtatürkOlmasaydı valla ne yalan söylim çokgüzel olurdu yani..

1 YORUM

  1. (A haber’de) Atatürk sevgisini meşru gören ve kemalistlere rüşvetler veren Latif Erdoğan’ı da artık görsünler bazı kardeşler.. Risale-i Nur’a odaklansınlar.. şahıslara değil..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız