Atatürk aleyhindeki yayınları ihbar etmekten sorumlu Paralel medya, geçtiğimiz 10 Kasım’da yaptığı yayınla Kadir Mısıroğlu’nu hedef gösterdi.

Samanyolu Haber, “Kadir Mısıroğlu’ndan tepki toplayan paylaşım” başlığı altında yayınladığı haberde, Mısıroğlu’nun Atatürk’e hakaret ettiğini öne sürdü.

Taraflı bir üslûpla kaleme alınan haberde, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 76. yılında Türkiye’nin dört bir yanında anma programları düzenlenirken…” ifadesiyle, bir taraftan Atatürk’ü anma programları bütün millete mal olmuş bir uygulama şeklinde takdim edilirken, bir taraftan da Kadir Mısıroğlu, “açık açık hakaret etti” denmek suretiyle, istihsal edilmek istenen tepkilere hedef gösterildi.

Samanyolu Haber’in http://www.samanyoluhaber.com/gundem/Misiroglundan-tepki-toplayan-paylasim/1066213/ adresindeki haberi aynen şöyle:

Mısıroğlu’ndan tepki toplayan paylaşım

Havuz medyasının programcısı Kadir Mısıroğlu, 10 Kasım sebebiyle paylaştığı bir mesajda Atatürk’e hakaret etti.

Kadir Mısıroğlu’nun resmi Facebook sayfasından paylaşılan afişte; “10 Kasım’da saat 09:05’te kenefe (tuvalete) gidin” diye yazıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 76. yılında Türkiye’nin dört bir yanında anma programları düzenlenirken Kadir Mısıroğlu insanlara, Atatürk’ün vefat ettiği saatte tuvalete gitmelerini söyleyerek açık açık hakaret etti. Afişte ayrıca “Husumetinizi, hissiyatınızı diri tutun” diye yazıldı.

Havuz medyasının programcısı Mısıroğlu, seçim döneminde yaptığı bir konuşmada yolsuzluk tapeleri gerçek olsa bile “Erdoğan’a oy vermek imanın emri” demişti.

Atatürkçülüğün günümüzdeki en önemli savunucusu olarak faaliyet gösteren Paralel medya, bir yandan bu kabil Atatürkçü yayınlar yaparken, bir taraftan da kendilerini “anti-Kemalist” olarak niteleyen cemaat artığı marjinal bir grubu peşine takarak Risale-i Nur üzerindeki devlet korumasını iptal ettirmek için faaliyet gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız