Mustafa İslâmoğlu, Bediüzzaman Said Nursî’yi hedef alan saldırılarında bir iddia ortaya attı.

Bediüzzaman’ın Risale-i Nur için “Kur’ân’ın indirildiği arştan indirildi” dediğini iddia etti.

Biz Risale-i Nur Külliyatındaki bütün arama ve taramalarımızda böyle bir ifadeye rastlayamadık.

Sorduk, soruşturduk, böyle birşeyi bilene ve işitene de rastlamadık.

Son çare olarak buradan ilân ediyoruz:

Bediüzzaman Hazretlerinin böyle bir ifadesini okuyan, işiten, bilen varsa lütfen insaniyet namına bize bildirsin.

Okuyan, gören, bilen, işiten yoksa rüyasında gören de olur.

Lütfen bildirsin, bizi merakta bırakmasın.

3 YORUMLAR

  1. Sevgili ümit ağabey! Bence tahkike ve taharriye ihtiyaç yok. Mesele; Yıllardır içindeki hased ve bugzunu ustaca setreden birinin, içindeki kazuratı boşaltması meselesidir. Bence endişeye mahal yok. El Cezau min cinsil ameli kılıcına boyun uzatma ahmaklığıdır. Bu da fethullah gibi paçavra olacak inşallah. Eminim. Takdir-i Huda Kuvvet-i Bazu ile dönmez, Bir şem’a ki Mevla yaka üflemekle sönmez!!!

  2. Sevgili Ağabey! Diğer bi hususa gelince, bu zat ve emsali zevat yıllardır birileri tarafından himaye ve muhafaza edilmektedir. Hem de bizim camiadan bildiğimiz kişiler. İş islamoğlu’nu tenkide gelince hemen bu türden muhafızlar tam siper vaziyetine geçiyorlar. Sanki adı konmamış gizli bi ittifak var. İslamoğlu bu zaafı iyi kullanıyor.

  3. Ama bundan daha kötüsü mabeynimizdeki anlamsız ve gayet muzır ihtilaf ve parçalanmışlık! Biz Nur Talebeleri El’aleme Vahdet ve İttifak ve Uhuvvet-i İslamiyye dersi verirken, birbirimizin iman derslerine iştirak etmeyi bile neredeyse cemaatimize ihanet görür vaziyetteyiz. İşte bence meselenin en mühim vechesi budur. Biz lisan-ı hal ile destekliyoruz. S.alykm fiemanillah ağabey.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız