Savrulma rekorlarıyla ünlenen Yeni Asya gazetesi, içine düştüğü güç durumdan kurtulmak için Risale-i Nur istismarında akıllara ziyan rekor denemeleri yapıyor.

Gazete, bu defa, Bediüzzaman Said Nursî’yi “başyazar” ilân etti.

Kendi cemaatinin desteğini uzun zamandır kaybetmiş bulunan gazete, bir süre önce çareyi FETÖ’ye yamanmakta bulmuştu. Ancak FETÖ’nün tezgâhları bir bir ortaya çıkarılıp da kurumları kapanmaya, elebaşları yurt dışına kaçmaya başlayınca, örgütle ilişki içinde bulunanlarla beraber Yeni Asya da bu durumdan nasibini almakta gecikmedi. Gazete, şu anda, bir yandan FETÖ’ye bağlı kurumların desteğini kaybetmiş olmanın, bir yandan da örgütle ilişkileri sebebiyle her an kapısının çalınma tehlikesiyle karşı karşıya bulunmanın şoku içinde nefes almaya çalışıyor.

Böyle durumlarda Yeni Asya’nın başvurduğu bir çare var:

Risale-i Nur’u ve Bediüzzaman’ı kendisine siper yapmak ve maruz kaldığı tenkit ve hücumları Risale-i Nur’a yönelmiş gibi göstermeye çalışmak!

Ancak daha önce pek çok defalar tekrarlanarak etkisini yitirmiş bulunan bu yalama taktikten sonuç alınamayınca, gazete bu defa çareyi Bediüzzaman’ı başyazar yapmakta (!) buldu.

“Yeni Asya’ya Niçin Saldırıyorlar?” başlığı altında yayınlanan yazıya bakılırsa, gazete, “başyazarı Bediüzzaman olduğu için” tenkit ve ithamlara maruz kalıyormuş!

Risale-i Nur gibi kâinatta maddi ve manevî hiçbir şeye âlet edilmeyen bir iman ve Kur’ân hizmetini kendi emelleri için kullanmaya kalkanlara, kader, işte böyle kendi elleriyle kendilerini rezil ettiriyor; başka ne denir?

——————

Yeni Asya’nın Risale-i Nur istismarı ile ilgili başka bir marifeti olan “Zübeyrî çizgi” uydurmasına dair haberimiz:

https://www.yazarumit.com/muzaaf-hiyanetin-diger-adi-zubeyri-cizgi/

 

Yeni Asya’nın Risale-i Nur’u sadeleştirme yetkisi aldığı evrak üzerinde beceremediği sahtecilik teşebbüsü:

https://www.yazarumit.com/yalan-haberin-adresi-yeni-asya/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız