Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Facebook’taki sayfasında bugün Nur talebelerini hayrete düşüren tehditkâr bir açıklama yayınladı.

Açıklamada paralel örgütün militanlarının yanı sıra, Nur talebelerinin de devlet kadrolarından tasfiye edildiği görüşünü savunan Akgündüz, bu durumu, “Ak Parti teşkilât ve hükûmetini ayakta tutan saç ayaklarını kırmak” şeklinde niteledi.

Büyük harflerle yayınladığı açıklamasında Akgündüz bu uyarılarına kulak verilmediği takdirde Ak Partinin Haziran ayında mağlûbiyet şoku yaşayabileceği tehdidinde bulundu.

Risale-i Nur talebelerini bir tür “kadrolaşma” içinde göstermeye mâtuf bu açıklama, Nur talebeleri arasında hayretle karşılandı.

Bir tevafuk eseri olarak, bu açıklamanın yayınlanmasından sadece saatler önce Nuraniyat’ta, “Nur Mesleği” köşesinde yayınladığımız bir yazıda şu ifadelere yer vermiştik:

“İman hizmetinin kâinatta hiçbir şeye âlet olmaması sebebiyledir ki, Risale-i Nur cemaatleri ne dünyevî, ne de uhrevî makamların peşinde koşmazlar, siyasete girmezler, maddî veya manevî menfaat peşinde koşmazlar, zehirli yılandan kaçar gibi şan ve şöhretten kaçarlar, kadrolaşmak ve birtakım mevkileri elde etmek gibi heveslere kapılmazlar, derslerine gelen kimseler arasında hiçbir ayırım yapmazlar, onlardan hiçbir şey istemez ve onlara hiçbir şey satmaya kalkmazlar. Bunlardan herhangi birinin işlendiği bir yerde Risale-i Nur hizmetinin en temel ilkesi ihlâl edilmiş ve bu hizmet başka gayelere hizmet eder bir hale dönüşmüş demektir.”

Bu ifadelerin yer aldığı yazımıza şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.yazarumitsimsek.com/bir-derste-nur-cemaatinin-gercegini-taklidinden-ayirma-teknikleri/

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız