UTESAV organizasyonuyla gerçekleşen Kur’an Buluşmalarının bu haftaki bölümü, sadece canlı yayın olarak takip edilebilecek. Düzenli olarak program yaptığımız MÜSİAD Genel Merkezinin bu hafta müsait olmaması sebebiyle geçici olarak böyle bir mecburiyet ortaya çıkmış bulunuyor.

Yarın (25 Şubat Cumartesi) yayınlanması planlanan 150’nci bölümde ağırlıklı konumuz, Peygamberlerin tevhid çağrısı.

Bu bölümde ele alacağımız Âl-i İmrân sûresi 51’inci âyeti, İsa aleyhisselâm’ın insanlara “Benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz Allah’tır, ancak Ona kulluk edin” çağrısı yaptığını bildiriyor. Bu sözler, aynı zamanda, bütün peygamberlerin çağrısını özetliyor. Nitekim Kur’ân-ı Kerim, İsa aleyhisselâm’ın yanı sıra diğer peygamberlerin de ümmetlerine aynı çağrıyı yaptığını birçok âyetinde hatırlatıyor.

Peygamberlerin bu çağrısına karşılık, insanlarda da en küçük bir fırsatta başkalarını Allah’a ortak koşma eğiliminin bulunduğu da bir gerçek ki, Kur’ân bizi bu konuda da şiddetli bir şekilde ikaz ediyor. Her mü’minin her zaman göz önünde bulundurması gereken bu uyarıları, Kur’an Buluşmalarının bu bölümünde etraflıca inceleyeceğiz inşaallah.

Programı sabah 7:30’dan sonra şu bağlantıdan canlı olarak izleyebilirsiniz (kanala abone olmayı unutmayınız):

https://www.youtube.com/channel/UC0Lk_fH45SkCr35I34PsoBw

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız