Burası Yûşâ aleyhisselâmın türbesi mi, yoksa Beykoz Belediyesinin tanıtım merkezi mi?

Yolunuz Yûşâ aleyhisselâmın türbesine düşüp de burada hatıra fotoğrafı çekecek olursanız, ister istemez Beykoz Belediyesinin reklamını da yapacaksınız. Hattâ, oranın Yuşa aleyhisselâm türbesi olduğunu gösteren bir alâmet bulunmasa da, Beykoz Belediyesinin buralardan geçtiğini bildiren birkaç alâmet, fotoğrafınıza girecektir. Zira Belediye, bundan hiçbir kaçış imkânı vermeyecek şekilde, etrafı kendisine ait tabelalarla donatmış. Bir de camiin tam cephesine gelecek ve neredeyse camiin ismiymiş intibâını verecek şekilde dizilen isim levhalarının ortaya çıkardığı bir manzara var ki, buna isim bulmakta gerçekten zorlanıyoruz.

Beykoz Belediyesini, hizmetlerinden dolayı elbette ki kutluyor ve kendilerine daha nice başarılar diliyoruz. Fakat “Allah razı olsun” diyemiyoruz. Çünkü kendileri, Allah’ın rızasından ziyade reklam peşinde olduklarını burada açıkça ilân etmişler.

İstediklerine de zaten kavuşmuşlar. Biz bile kendilerini tenkit ederken, ister istemez bu resimlerde bol bol reklamlarını yapmış oluyoruz.

yusa4

yusa3

yusa1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız