Görülmekte olan dâvâlarda FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) olarak anılan cemaatin gazetesi Zaman, Dağlıca baskınını da örgütün dinmek bilmeyen husumeti için bir malzeme olarak kullanmakta gecikmedi.

Örgütün Fuat Avni adı altında yayınladığı Twitter mesajlarından bir haber yapan gazete, T. C. devletinin PKK karşısında ağır bir yenilgi aldığını, ancak bu durumun saklanmak istediğini ileri sürdü. Gazete, örgütle olan ilişkileri sebebiyle Kaynak Holding’de yapılan aramaları da bu yenilgiyi örtbas edilme çabası olarak gösterdi.

Gazete, haberin girişinde Fuat Avni’yi “önceden verdiği bilgilerle birçok kumpası deşifre eden Twitter fenomeni” olarak takdim etti ve onun iddialarına peşin peşin gerçek süsü verdi.

Örgüt gazetesinin gerçek süsü vererek ve onaylayarak naklettiği Fuat Avni imzalı mesajlar, firarî vaizin yaptığı gibi, T. C. Cumhurbaşkanından “Yezid” ismiyle söz ediyor ve bu ismi defalarca tekrarlıyor.

Gazetenin tasvipkâr bir üslûpla sütunlarına aldığı mesajlarda Türkiye Cumhuriyeti devleti küçük düşürülürken, PKK’ya da devlet muamelesi yapılıyor ve elinde çok miktarda “esir” bulunduğu iddia ediliyor.

Diğer yandan, örgüt lideri olarak hakkında kırmızı bülten çıkarılan Fetullah Gülen, Dağlıca’da şehit düşen askerlerle ilgili olarak, “dostlar alışverişte görsün” kabilinden bir başsağlığı mesajı yayınladı. Ancak dinî görünümlü sohbetlerinde bile Cumhurbaşkanından sık sık hakaretamiz ifadelerle söz eden Gülen’in mesajında, PKK’yı ima eden en küçük bir olumsuz ifadeye dahi yer verilmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız