Edirne’de Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen Avrupa’nın ikinci büyük sinagogunun açılış töreninde Hahambaşı tarafından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Türkiye için dua edildi.

5 yılda 5 milyon 750 bin lira harcanarak aslına uygun olarak restore edilen sinagogun açılış törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan ile çok sayıda Musevi vatandaş katıldı.

Törende, Hahambaşı Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı için dua etti. Duada,”Yüce devletimiz Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı mübarek kılsın, korusun, yüceltsin, yardım etsin, büyütsün, yücelere taşısın, ömrünce ve ömrümüzce şanını yüceltsin, amin” ifadesi kullanıldı.

Bu dua, Türkiye’yi gözden düşürmek için dünyanın dört bir yanında ülke aleyhinde faaliyet gösteren, propaganda yapan, asılsız haberler üreten ve Cumhurbaşkanı için beddua ve lânet seansları düzenleyen malûm Cemaati hatıra getirdi.

Bu durumda, çok zayıf bir ihtimal de olsa, “Acaba Cemaat Hahambaşının duasından bir ders çıkarır mı?” sorusu zihinlerde beliriyor.

Zira Cemaatin Musevîleri Müslümanlardan daha fazla ciddîye aldığı, herkesin malûmu olan bir gerçek…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız