Küfrün bütün envâını bünyesinde toplayan the Cemaat medyası, bu defa da Allah’ın âyetlerine karşı savaş açtı.

Mehtap TV’de yayınlanan bir programda, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dedikodusu yapılırken, onun atıfta bulunduğu âyet-i kerimeler de açıkça inkâr edildi ve alaya alındı.

Programın katılımcıları Cumhurbaşkanının konuşmalarıyla ilgili olarak mahalle karıları seviyesinde bir sohbet gerçekleştirirken, “Yüzü şöyleydi, konuşması böyleydi” türünden çekiştirmelerin arasında, Şahin Alpay da onun şehitler hakkındaki sözlerini ele alarak şunları söyledi:

“Ne söyledi, ben de onu hatırlatayım, ben de onu pek sağlıklı bulmadım. Dedi ki: ‘Bizim dinimize göre’ dedi, ‘şehitler ölmez, yaşamaya devam ederler’ dedi. Bu ne demek yani? Ben çok merak ettim yani. Bizim bunca askerimizin, polislerimizin aileleri, anneleri, babaları, eşleri, çocukları, kardeşleri nasıl karşılıyorlar böyle lafları? Bu lâfın mânâsı şu açıkçası: Üzülmeyin, üzülecek bir şey yok, onlar zaten yaşıyorlar, ölmediler, Cennete gittiler, yahut yaşıyorlar. Yahu!”

The Cemaat yazarının tekrar tekrar “lâf” olarak atıfta bulunduğu sözler, Bakara ve Âl-i İmrân sûrelerinde sarih olarak geçen ifadelerden başkası değil. Erdoğan düşmanlığı aşkına the Cemaat yazarının inkâr ettiği ve alaya aldığı âyetlerde Yüce Allah şöyle buyuruyor:

 

Allah yolunda öldürülenler için “ölü” demeyin. Onlar diridirler; lâkin siz farkında değilsiniz. (Bakara, 2:154).

 

Allah yolunda öldürülenleri ölü sayma. Onlar hayattalar ve Rablerinin katında rızıklanıyorlar.

 

Allah’ın kereminden onlara bağışladığı nimetlerin mutluluğu içinde, arkalarında olup da henüz kendilerine katılmamış kardeşlerine, kendileri için hiçbir korku olmayacağını ve hiçbir şey için üzülmeyeceklerini müjdeliyorlar.

 

Onlar, Allah’ın nimetini ve lütfunu, bir de mü’minlerin ecrini Allah’ın asla zayi etmeyeceğini müjdeliyorlar. (Âl-i İmrân, 3:169-171).

 

The Cemaat medyası, daha önce de cinsel sapıklıklar başta olmak üzere çeşitli konularda Allah’ın âyetlerine meydan okuyan yayınlar yaparak ehl-i imanın nefretlerine muhatap olmuştu. (Bu yayınlardan birkaç örneği ele alan bazı yazılarımızın bağlantısını aşağıda bulacaksınız.)

Bu tür yayınları sebebiyle, the Cemaat medyasını takip etmek, ehl-i imanın imanlarını tehdit eden önemli bir tehlike halini almış bulunuyor. Zira Kur’ân-ı Kerim’de mü’minler Allah’ın âyetlerini inkâr veya alay konusu yapanlarla beraber bulunmaktan şiddetle sakındırılıyor ve sonunda onlar gibi olup münafık ve kâfirlerle beraber Cehennemde toplanmak gibi korkunç bir âkıbetle tehdit ediliyorlar:

 

Kitapta Allah size şunu da indirmişti: Allah’ın âyetlerinin inkâr edildiğini yahut alaya alındığını işittiğinizde, onlar başka bir söze dalıncaya kadar onlarla beraber oturmayın. Yoksa siz de onlar gibi olursunuz. Allah ise münafıkları da, kâfirleri de hep birlikte Cehennemde toplayacaktır. (Nisâ, 4:140).

***

The Cemaat medyasının, Allah’ın âyetlerine açıkça meydan okuyan yazılarına dair bazı örnekleri şu bağlantılarda bulabilirsiniz:

Zaman: İslâm’la savaşın yeni adresi

Zaman’ın eşcinsel sevgisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız