Cemaat, alâmet-i farikası haline gelen beddua seanslarına adliye önünde devam ediyor.

Günlerdir Tahşiye komplosu sanıklarına destek vermek üzere Cemaat yayın organlarının tahrikleriyle Çağlayan adliyesi önünde toplanan kalabalığa, Cumhurbaşkanı aleyhinde beddua etme telkinleri yapıldı.

Akşam gazetesinin http://www.aksam.com.tr/siyaset//allahin-isine-de-karismaya-basladilar/haber-364284 adresindeki haberine göre, topluluk tarafından saygıyla karşılanan bazı kişiler, adliye önündeki kalabalığın arasında dolaşarak “Erdoğan yakında ölecek, ömrü kısaldı. Kurtulacağız, dua edin. Toprak kabul etmeyecek, mezarında ters dönecek” şeklinde telkinler yaptı. Ellerinde Kur’an-ı Kerim ve Türk bayraklarıyla gezen ekibin bu vaadlerine kalabalıktan bazılarının “İnşallah” temennisiyle karşılık verdikleri gözlendi.

Yıllardır “hoşgörü” etiketiyle promosyonu yapılan Cemaat, dershaneler konusundaki kararla çıkarına dokunulduğu andan itibaren, Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde düzenlemeye başladığı beddua seanslarıyla gündeme geliyor. Muhaliflerini sık sık lânetleşmeye çağırması ve kendilerine bağlı yurtlarda kalan çocukları geceleri mutad beddua oturumları için uyandırmasıyla ünlenen Cemaatin bu konudaki şöhreti, liderlerinin geçen seneki öfkeli beddua seansıyla zirveye çıkmıştı.

Bununla beraber, Cemaatin beddualarının hedefindeki  Erdoğan’ın gittikçe talihinin açılmakta olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. İlk bedduaya muhatap olduğu sırada “dönemin başbakanı” olan Erdoğan, şimdi halk oyuyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olarak görevine devam ediyor. Beddua seanslarının başını çeken zat ise, halk arasında vaktiyle oldukça yüksek olan saygınlığını büyük ölçüde yitirmiş ve son kamuoyu yoklamalarına göre Abdullah Öcalan’ın da gerisine düşmüş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız