Ortaöğrenimde başörtüsü yasağını savunurken diyorsunuz ki : “Bırakın, çocuklar büyüyünce örtünüp örtünmeyeceklerine kendileri karar versin.”

1. Yönetmeliğin başörtüsü yasağını kaldırdığını, başörtüsü mecburiyeti getirmediğini anlayamayacak kadar okuma-yazmanız veya zekâ nimetinden bir nasibiniz yok mudur?

2. Bu garip savunma ile, ortaöğrenim gençliğini hâlâ adam yerine koymadığınızı açığa vurmuyor musunuz?

3. Hani, sıkıştığınız zaman “Ey Türk gençliği!” diye bağırarak ülkede anarşi çıkarıp hükûmet devirmeye çağırdığınız gençlik nerede?

4. Sonra, sizin savunmanızın tam tersi de en az aynı ölçüde geçerli olmaz mı: “Bırakın, çocuklar büyüyünce açılıp açılmayacaklarına kendileri karar versin!”

5. “Esas olan başı açık olmaktır; kapatmaya sonra kendisi karar versin” diyecekseniz, neye göre esas olan?

6. Toplumun değerleri esas alınacaksa, bu milletin dörtte üçünün başörtülü olduğunu bilmiyor musunuz?

7. Toplumun değerleri esas alınmayacaksa, sizin esas aldığınız ve millete dayatmak istediğiniz değerler kimin ve neyin değerleridir?

8. Eğer böyle bir dayatma niyetiniz yok da “Çocuklar nasıl giyineceklerine kendileri karar versin” diyorsanız ve bu iddianızda samimî iseniz, çocuklarınızı niçin giydiriyorsunuz? Sizin mantığınıza göre doğru olan, yetişkin çağa gelinceye kadar onları çıplak dolaştırmak, sonra da ne kadar örtünecekleri konusundaki kararı bütünüyle kendilerine bırakmak değil midir?

— Ümit Şimşek

1 YORUM

  1. olur mu onlara gore hersey..butun dogrularin kriteri onlar..sinir oluyorum sinir kendilerini her konuda bilirkisi zannetmelerine..elbet gorecekler bunlarin hesabini… yasaklaninca ozgurluk serbest olunca baski..kime gore neye gore..Allah akil fikir versin bu yobaz zihniyete bu degismeyen hic bitmeyen hep cektiren zihniyete…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız