Bu ülkede Cumhurbaşkanı bir Cumhuriyet savcısının cenazesinde tertil ile Kur’ân okuyor.

Her mü’mini ferahlandırması ve şükre sevk etmesi gereken böyle bir durum, bazılarındaki kin ve husumet duygularını tahrik ediyor.

Bir Cumhurbaşkanının Kur’ân tilâvetine Türkiye Cumhuriyetinin bir vatandaşı olarak bakıp şükredecekleri yerde — hâşâ — Allah’ın tarafından bakarak Cumhurbaşkanının samimiyetini sorguluyor ve onun âkıbetini tayin etmeye yelteniyorlar!

Bunlar bilmiyor mu kalplerin bütünüyle Allah’ın elinde olduğunu?

Bunlar bilmiyor mu herkesin Allah huzurunda hesaba çekilerek niyetine göre karşılık göreceğini?

Bunlar bilmiyor mu bir Müslüman hakkında zahire bakarak hüküm verileceğini, niyetlerinin ise Allah’a havale edileceğini?

Kinleri bilgilerine, husumetleri imanlarına galebe eden bu güruhun şu tavrı, Bediüzzaman Hazretlerini bir kere daha haklı çıkarmış bulunuyor:

Kendilerine muhalif olan bir meleğe şeytan gözüyle bakanları görmek isteyenler, kinleri ağızlarından taşan bu azgın siyasiyyun güruhuna baksınlar.

Baksınlar da, “Yâ Rabbi, bizi bunlara benzetme, bizi bunların şerrinden koru” diye gece gündüz yakarsınlar.

***

Konuyla ilgili diğer haberimiz:

http://www.yazarumitsimsek.com/cumhurbaskanimiz-kuran-okuyor/

2 YORUMLAR

  1. Millet ruhuna, dinine, an’anesine uygun olanı sever. Kendisi yapmasa bile öyle yapanı ister. Ondan yana tavır koyar. Eh demokrasi de milletin isteklerine riayetkarlık değil mi? Vaktiyle Beytüşşebap’ta Kaymakam namaz kılmıyor diye halkın isyan olur. Aralarında eşkıya bile var. Orada bulunan Bediüzzaman olaya müdahil olur. O hadiseden bütün zamanlara kalan ünlü sözü ne idi? “Eşkıya bile ülkenin yöneticilerini daha dindar görmek ister…”
    Ama halka da, geleneklerine de, sevdiklerine de hatta mukaddesatına da karşı süfyani vesayetçiler, eşkıya kadar bile olamayıp kızıyorsa, o zaman “Yâ Rabbi, bizi bunlara benzetme, bizi bunların şerrinden koru” duası elbette vacip olur.
    Biz böyle bir Cumhurbaşkanımız olduğu için şükredenlerdeniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız