15 Temmuz darbe teşebbüsünün yıldönümü münasebetiyle darbeci hainler de bir sürprizi hak etmiş bulunuyorlar ve bunu her fırsatta belli ediyorlar.

Her biri defalarca asılmayı fazlasıyla hak ettiği halde, yürürlükteki mevzuat sebebiyle kendilerine birkaç defa ağırlaştırılmış müebbed hapisten fazla bir ikramda bulunamayacağımız anlaşılan bu cânilerin, mahkemeye getirilişlerini bir yandan itinalı giyim kuşamlarıyla, bir yandan da çeşitli taşkınlıklarla şova çevirmiş olmaları kamuoyunda geniş tepkilere yol açıyor.

Darbeciler giyim kuşama ve gösteriye bu kadar meraklı olduklarına göre, darbe teşebbüsünün yıldönümünü vesile yaparak kendilerine günün anlam ve önemine uygun bir kıyafet giydirmenin vakti gelmiş olmalıdır.

Bu kıyafet, tıpkı ABD gibi “ileri” demokrasi ülkelerinde uygulandığı gibi, kendilerinin nerede misafir olarak barındıklarını açıkça belli eden bir üniforma olabilir ve olmalıdır. Renk ve desen de uygun şekilde seçildiğinde, darbecilerin tek sıra halinde dizilmiş olarak mahkemeye geliş ve gidişlerinde son derece dikkat çekici ve olayın mahiyetine münasip bir manzara teşkil edeceklerinde şüphe yoktur.

Tercihan zebra derisi gibi şeritlerle (fakat renkli olarak) tezyin edilmiş bu kıyafet, tabii ki, uygun aksesuarlarla da zenginleştirilmelidir. Sadece kelepçe bu kıyafetin yanında yetersiz kalacağından, pranga ve bel zinciri gibi parıl parıl madenî yapılardan oluşan bu aksesuarlar, eşkıya üniformasına lâyık görüntüleriyle manzaraya bir zenginlik kattıktan başka, darbecilerin uygun adımdaki yürüyüşlerine, şakırtı-şukurtu türünden musikîleriyle de eşlik ederek manzaraya daha derin anlamlar yükleyecektir.

Sözün özü:

Lâyık olmadıkları halde gördükleri müsamaha sebebiyle fazlaca şımarmış bulunan bu hıyanet erbabının defileye çıkar gibi süslenerek ve hattâ mağdur aileler başta olmak üzere bütün bir milletle alay edercesine sloganlar taşıyan kıyafetlere bürünerek mahkemeye gidip gelmelerine göz yummanın hiçbir açıklaması yoktur. Hainler lâyık oldukları kıyafete ve lâyık oldukları muameleye bir an önce kavuşmalıdır!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız