Şaibeli 11 Eylül vak’asını bahane yapan ABD, hemen arkasından İslâm ülkelerine karşı işgal ve bombardıman harekâtına girişmişti.

Batılı akademisyenlerin yaptığı araştırmalar, bu vak’ayı takip eden birkaç ay içinde Amerikan bombaları altında can veren kadın-erkek, çoluk-çocuk sivil insanların İkiz Kulelerde can verenleri kat kat aştığını gösteriyordu.

Fakat ABD kana doymadı. O gün bu gündür dünyanın dört bir yanında, özellikle İslâm ülkelerini hedef alan işgal ve katliamlarına hız kesmeden devam ediyor.

ABD’nin o günlerden kalan bir marifeti de meşhur Guantanamo temerküz kampı.

Kimseye sormadan, delil göstermeden, izin almadan yabancı ülkelere yaptığı terör saldırılarında, Doğu Türkistan’dan Cezayir’e kadar 50 kadar millete mensup olan ve aralarında çocuklar da bulunan 759 kişiyi kendi sıfatı olan “terörist” damgasıyla yaftalayıp kaçırdı ve Guantanamo’daki kamplarına kapattı.

Kampta cereyan eden işkenceler ve kimine intihar süsü verilmiş ölümler üzerine dünyanın dört bir yanından gelen tepkilere ABD yıllarca kulak tıkadı. Bu insanların hangi hakla buraya tıkıldığını açıklamak lüzumunu hissetmedi, onların suçluluğuna dair bir delil ortaya koymadı. Defalarca verdiği sözleri tutup da bu kampı kapatmadı. Halen bu terör merkezinde 79 kişi Amerikan işkencesine maruz kalmaya devam ediyor.

İşte dünyanın en büyük terör organizasyonunun Guantanamo’da kurduğu temerküz kampından görüntüler.

İşte bu ABD, şimdi bizzat besleyip büyüttüğü suç ortağı olan teröristi iade etmek için “delil” istiyor.

[Tam ekran olarak seyretmek için resmin sağ alt köşesindeki FULLSCREEN yazısını tıklayınız.]

 

[gm album=29 module=green-style]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız