Yazar Mustafa Kaplan, Facebook’taki profilinde bir hatırasını paylaşmış.

Birçoğuna küçük bir ayrıntı, yahut gereksiz bir davranış gibi gelebilir. Hattâ bugünkümuhalefet sürülerinin nazarında “enayilik” anlamına geleceğinde ise şüphe yoktur. Ama eskiden buna “vatanseverlik” derlerdi ve milletimizin önemli bir özelliğini teşkil ederdi.

İşte Kaplan’ın hatırası:

 

Yeni Asya devresinde kaleme aldığım köşe yazıları, Yakın Tarih Ansiklopedisi ve çeşitli yurt köşelerinde verdiğim konferanslar sebebiyle altı yıla mahkum edilmiştim. Fikir suçlusu olduğum halde 1993-95 arası Bayrampaşa, İzmit ve Gölcük hapishanelerinde adlî mahkûmlarla beraber yatırdılar.

 

17 ay infazımı yatıp çıktım. Çıktıktan sonra bir gün tanımadığım bir yabancı arayarak ecnebi bir kuruluş adına benimle mülâkat yapmak istediğini söyledi. Gördüğüm haksızlığa rağmen o adama net şunu söyledim:

 

“Teşekkür ederim. Fakat, ben kendi devletimin yanlışlarını yabancılarla konuşmam!”

 

Bugün kendilerini aydın sanan insanlara ne oluyor ki, üstelik şahsî zararları da yokken ecnebilere bu ülkeyi jurnalliyorlar veya bin yıllık düşmanlarımızın ağzıyla konuşuyorlar? Yuh olsun ervahlarına!

2 YORUMLAR

  1. selam aleyküm abi afyon çobanlar ilçesinde yaşıyorum tüm müslümanların ALLAHA emanet olmasını ve ellerinden geldiği kadar din imanla beraber kurana ve risale i nurla meşgul olmalarını temenni ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız