Aylardır “Risale-i Nur yasaklanıyor” şeklinde asılsız haberler üreterek hükûmete ve Diyanet İşleri Başkanlığına saldıran Yeni Asya gazetesi, yeni bir çirkinliğe daha imza attı.

Gazetenin bugünkü sayısında, Diyanet İşleri Başkanını karanlık güçlerin emrinde gösteren bir karikatür yayınlandı.

Karikatürde, daha önce Hürriyet gazetesinin asılsızlığı belgelenmiş iddialarına konu teşkil eden “makam arabası” da ön plana çıkacak şekilde kullanıldı.

Dedikodu uydur, sonra bunu haber yap

Gazetenin dünkü sayısında da yine Diyanet İşleri Başkanlığını hedef alan bir masabaşı haberi yayınlanmıştı. Haberde Risale-i Nur’ların Diyanet kanalıyla neşrinin de “tehlikeye girdiğine dair işaretler alındığı” iddia ediliyor ve “Diyanet çevrelerinde ‘Sadece 4 eser basılabilir, diğerleri sakıncalı’ gibi konuşmaların yapıldığı yönündeki duyumlar manidar bulunuyor” şeklinde, kendi ürettikleri dedikodulara yer veriliyordu.

“Deniz bitti”

Yeni Asya gazetesinin öteden beri maddî sıkıntılar içinde bocaladığı biliniyor. Daha önce Risale-i Nur neşriyatından büyük kazanç sağlayan kurum, bandrol konusu ortaya çıktıktan sonra bu yönden gelen maddî kazançtan yoksun kalmıştı. Gülen cemaatinden gördükleri tiraj ve tanıtım desteği de yetersiz kalınca, gazete, son çare olarak abone kampanyalarıyla gününü kurtarmaya çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız