“Onlar size sıkıntıdan başka bir zarar veremezler. Sizinle savaşacak olsalar bile arkalarını dönüp kaçarlar; sonra kimseden yardım da görmezler.”

Bu haftaki Kur’ân Buluşmasında konumuz Âl-i İmrân sûresinin 111’inci âyeti. Mü’minlerin Ehl-i Kitaba ve bilhassa Yahudilere karşı üstünlüğünü vurgulayan bu âyette “eziyet” kavramı karşımıza çıkıyor. Bu kavramın yanı sıra, mü’minlerin üstünlüğüne dair İlâhî vaadi de açık şekilde okuyoruz. “Ancak bu vaad hangi şartlara bağlıdır?” sorusunu da sormamız gerekiyor.

Yarınki (2 Aralık Cumartesi) 175’inci Kur’an Buluşmasında işte bu kavramı ve bu soruların cevabını inceleyeceğiz.

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfının (UTESAV) “Erdemli İş Adamı” projesi çerçevesinde 2013 başından bu yana devam eden Kur’an Buluşmaları, Cumartesi sabahları saat 7:00-9:00 arasında MÜSİAD’ın Sütlüce’deki genel merkezinde gerçekleşiyor.

Programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlıyor, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam ediyor. İleri saat uygulaması sebebiyle, yarınki Kur’an Buluşması öncesinde de sabah namazı 07:00’de kılınıyor ve arkasından kahvaltıya geçiliyor.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız