Son haftalarda okuduğumuz âyet-i kerimelerde ümmetin birliği, tefrika tehlikesinden korunmanın lüzumu, iyiliği teşvik edip kötülükten sakındırma görevinin önemi gibi konular üzerinde geniş şekilde durmuştuk.

Buna dair âyetler devam ederken, aradaki bir âyet-i kerimenin “Göklerde ne var, yerde ne varsa Allah’ındır; sonunda bütün işler Allah’a döndürülür” buyurarak, dikkatimizi göklere ve âhiret gününün hesabına çevirdiğini görüyoruz.

“Konumuzla ne kadar ilgili?” diyecek olursanız, “Çok yakından ilgili” cevabı verilir. Nitekim buna benzer pek çok örneği daha Kur’ân-ı Kerimde okuyup duruyoruz.

İşte bu husus, yarınki (25 Kasım Cumartesi) Kur’an Buluşmalarının ana konusunu teşkil ediyor. Bundan sonra da, ümmet-i Muhammed’i ümmetlerin en hayırlısı, Ashab-ı Kiram’ı da bu ümmetin en hayırlısı olarak insanlara örnek gösteren âyete sıra gelecek.

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfının (UTESAV) “Erdemli İş Adamı” projesi çerçevesinde 2013 başından bu yana devam eden Kur’an Buluşmaları, Cumartesi sabahları saat 7:00-9:00 arasında MÜSİAD’ın Sütlüce’deki genel merkezinde gerçekleşiyor.

Programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlıyor, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam ediyor. İleri saat uygulaması sebebiyle, yarınki Kur’an Buluşması öncesinde de sabah namazı 07:00’de kılınacak ve arkasından kahvaltıya geçilecek.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız