“Risale-i Nur’ların yasaklandığı” yolundaki yalan iddiaları bir süredir göz göre göre manşetlerine taşıyanlar, kendilerine bu yalanlarında destek olan kim varsa bütün günahlarından arındırarak melek muamelesine tâbi tutuyor.

Bediüzzaman Said Nursî’nin açıkça “Bu asil Türk milleti ihtiyarıyla o partiyi kat’iyyen iktidara getirmeyecek. Çünkü Halk Partisi iktidara gelecek olursa, komünist kuvveti aynı partinin altında bu vatana hâkim olacaktır” şeklindeki tesbitlerine muhatap olan ve bir süre önce de “bir okulda Risale okutulduğu” iddiasını hükûmete karşı suçlama vesilesi yapan CHP, birkaç gündür Yeni Asya’da görülmedik iltifatlara mazhar oluyor.

Gazete, son olarak, masa başında üretilen ve “CHP’ye tebrik yağıyor” başlığı altında yayınlanan “haber”de, “CHP’nin Anayasa Mahkemesine başvurmasının vatandaş tarafından olumlu karşılandığı ve CHP Başkan Vekiline tebrik mesajları yağdığını iddia etti.

Okullara Risale-i Nur girmesin

Bu arada, Sabah gazetesi de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Okullarda Risale-i Nur okunuyor, haberiniz var mı?” şeklinde Millî Eğitim Bakanına bir soru önergesi verdiğini hatırlattı.

http://www.sabah.com.tr/gundem/2014/11/16/okullara-risalei-nur-girmesin adresinden ulaşabileceğiniz haberde, CHP Genel Başkanının TBMM Başkanlığına verdiği önergesinde şu sorulara cevap istediği belirtildi:

1- Milli Eğitim Bakanlığınca ortaöğretim kurumlarına risale adında bir ders konmuş mudur?

2- İstanbul Bahçelievler’deki Fatih Koleji’nde hergün -cumartesi ve pazar günleri de dahil – Risale diye bir kitap okutulmakta mıdır?

3- Bu uygulamadan bakanlığın bilgisi var mıdır?

4- Bu kitap neyi öğretmeyi amaçlamaktadır?

“Eûzü billâh…”

Bediüzzaman Hazretlerinin siyaset tarafgirliği hakkında o ölümsüz tesbitlerini bir kere daha ibretle anmanın zamanı:

Eski Said o çeşit siyaset tarafgirliğinden gördü ki:

 

Bir sâlih âlim kendi fikr-i siyasîsine muvafık bir münafığı hararetle sena etti ve siyasetine muhalif bir sâlih hocayı tenkid ve tefsik etti.

 

Eski Said ona dedi: “Bir şeytan senin fikrine yardım etse, rahmet okutacaksın. Senin fikr-i siyasiyene muhalif bir melek olsa, lanet edeceksin.”

 

Bunun için Eski Said “Euzü billahi mineşşeytani vessiyase” dedi ve otuzbeş seneden beri siyaseti terk etti.

Sonuç

Hep beraber büyük bir aşkın daha doğuşuna şahit oluyoruz.

Bir süre önce the Cemaat ile CHP arasında doğuşunu izlediğimiz bu aşk, bu defa bir başka cephede ortaya çıkıyor.

CHP’de her ikisini de meftun eden birşeyler var demek ki…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız