Fethullah Gülen, Pazar günkü operasyondan sonra yayınlanan sohbetinde Firavun’ların, Hâmân’ların âkıbetini hatırlattı.

Kendisine ait herkul.org ve fgulen.com sitelerinde yayınlanan görüntülü sohbetinde moral bozukluğu içinde görünen Gülen, bu arada, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kendisi için referans verdiğini açıkladı.

İsim vermeyen, ancak kimi kastettiğinin anlaşılması için isim vermesine ihtiyaç da bulunmayan konuşmasının Firavun ile ilgili bölümünde Gülen şunları söyledi:

“Bütün Firavunlar, bütün Hâmânlar, hiç ummadıkları bir yerde, çok zayıf gördükleri bir yerde, ‘Derdest edeceğim, işini bitireceğim, boğacağım, ezeceğim’ dediği yerde ezilivermişlerdir. Firavun suya gark olmuştur, Hâmân arkasından gitmiştir, ordusu beraber helâk olmuştur onun. Ve onlar çok zayıf gördükleri Seyyidina Hazreti Musa kendi taraftarlarıyla beraber çekilmiş, Allah’ın izin ve inayet serası altında ömrünün sonuna kadar ferih ü fahur, neşe içinde, sevinç içinde, iktidar içinde yaşamıştır Allah’ın izni inayetiyle.”

Gülen, 28 Şubat’ın baş aktörü eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kendisi için kefil olarak 20 devlet başkanına mektup yazdığını da sohbetinde açıkladı.

Demirel, 28 Şubat’taki bilinen rolünü daha sonraki dönemde de oynamaya devam etmiş ve “Başörtülüler Suudi Arabistan’a gitsin,” “İslâmiyet bize referans olmaz, bizim referansımız Atatürk’tür” şeklinde zihinlere kazınan beyanlarıyla samimî inancını ortaya koymuştu.

Diğer yandan, Fethullah Gülen’in Firavun ve Hâmân ile ordusuna atıfta bulunarak tasvir ettiği bozgun, bundan tam bir yıl önce yaşanmış ve bir paralel örgüt, tam “Derdest edeceğim, işini bitireceğim, boğacağım, ezeceğim” dediği yerde ezilivermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız