28 Şubat döneminde ihtilâlcilere yaptığı dalkavukluk ve bağışladığı içtihad sevapları kendisini emniyette hissetmesine kâfi gelmeyince, tayfasını geride bırakmış ve kaptanı olduğu gemiyi herkesten önce terk ederek yurt dışına kaçmıştı.

Yıllar sonra, FETÖ soruşturmalarında işin ucu kendisine dokununca, emri altındaki hakim ve savcıları, âkıbeti yüzde yüz hüsran olan bir kamikaze teşebbüsüne sevk ederek feda ediverdi.

Son olarak, adamlarını yine âkıbeti yüzde bin kepazelikten ibaret bir darbe macerasına göz göre göre sürükledi.

Darbe günü (15 Temmuz) attığı twitter mesajında , “zirvelere pervâz etmiş hizmet insanı” tasvirleri yapıyor ve örgüt elemanlarına, muvaffak olduklarında “mütevâzi ve müsamahalı olma” mesajı gönderiyordu.

Müritleri de bu mesajı liderlerinin kastettiği mânâda anlıyor ve “Yatakta basılacak, şafakta asılacaklar” diye açıklıyor, sahadakiler de milletin üzerine bombalar yağdırmak ve tankları sürmek suretiyle uyguluyordu.

Herşey klasik darbe usullerine uygun şekilde yapılmış, daha doğrusu yapılmak istenmiş, ama bu arada bazı şeyler de ihmal edilmişti:

Diğer bütün darbeler gibi hareket Cuma günü başlamış, TRT ve Anadolu Ajansı hedef olarak alınmıştı. Ancak darbeciler daha öncekiler gibi erken kalkamamış ve ancak akşam vakti harekete geçebilmişlerdi. Sadece TRT ve Anadolu Ajansı ile işin bitmediğini öğrenmek için ise en azından bir darbe teşebbüsü geçirmeleri gerekiyordu. Bir de, halktan yiyecekleri dayak hesapta yoktu. İki Boğaz köprüsünü birer yönden trafiğe kapatmanın nasıl bir darbe taktiği teşkil ettiğine ise kimse akıl erdiremedi; belki de bu örgüt liderine meşhur rüyalarından birinde ilham edilmişti.

Daha ilk saatlerde darbe macerasının âkıbeti belli olmakla birlikte, bünyeleri yüksek dozda haşhaş etkisi altında bulunan örgüt üyelerinin acı gerçekle tanışmaları sabah vaktini bulacaktı.

Nihayet darbe heveslileri bileklerinde kelepçelerle peş peşe resimler vermeye başlayınca, maceranın âkıbeti okyanus ötesinden de net şekilde görülür oldu.

Ve haşhaşîlerin lideri, âdeti olduğu üzere, adamlarını bir çırpıda satıverdi:

Sabah vakti yayınladığı mesajında, “Darbe girişimini kınıyorum” dedi.

Arkasından, örgüt üyeleri de, sanki bir önceki gün darbe çığlıkları atan ve aralarında şifreli mesajlar teati eden kendileri değilmiş gibi, sosyal medyada, telâşla darbeyi kınayan ve darbecilere lânet okuyan mesajlar atmaya başladılar.

Şimdi, vatana ihanet suçuyla yargılanacak olan darbeci örgüt üyeleri, kelepçeli bileklerini ovuştururken, bir yandan da “Bizi arkamızdan iten kimdi?” diye sormaya başlamış olmalılar:

Tıpkı demir parmaklıklar arkasında çürümeye yüz tutan kamikaze hakimler gibi.

Tabii, film burada bitmiyor.

Bir sonraki bölümün başlığını biz şimdiden duyuralım:

“Tayyip’in Gazabı.”

Bugünden itibaren bütün sinemalarda.

2 YORUMLAR

 1. Ümit Agabey,

  Yıllarca demiştim bu adam tehlikeli dediğimde devlet cemaatler tarikatlar ve diğer insan grupları beni dikkate almadılar, iş aradım aylarca,iş bulmama engel oldu…Bu kitapsız adamın hile yapmasına kimse aldanmasın…Bu hilecinin önde gideni,münafıgun önde gideni,bu mürted biradam…

  Ey bu ülkenin zenginleri, devleti, iş adamları
  Şimdi bana inanıyormusunuz?
  Şimdi bana hala sen çocuksun
  o alim o hcaefendi diyenler,

  Devlet ne yapıp edip bu adamı bu ülkeye getirmek zorunda…Bu bir şekilde etksiz hale getirilmelidir.
  Din başta fethullah gülen’e ve dincilere bırakılmayacak kadar kutsal oldugunu artık bu toplumun anlaması gerekiyor. FETHULAHLA İLGİLİ İKİ RÜYA GÖRDÜM, Birinci rüya da işini sahtekarlıkla yapan ve gizli ve hile yapan bir adama işaret etmişti. İkinci rüyayı da 7-8 ay önce gördüm, kendini acındırmaya sokarak kendisini aciz olarak gördüm ve kendini acındırmaya çalışıyordu.
  Bundan üç yıl önce gördüğüm rüya da fethullah karanlık bir odaaydı ve itivarı sıfırlanmıştı.
  Burada esas olan nokta toplumun sosyal dokusuna kasdetmiş bir yapıdan bahsediyoruz.

  Sonuca geliyoruz: Cenab-ı allah bu adamı kahru perişan etsin dediğimde hala buna amin demeyenler utansın..

  ARTIK HAKLI OLDUGUM TESCİLLENMİŞTİR…

 2. ABD VE OBAMA GERÇEKTEN DELİKANLI BİR ÜLKEYSE
  FETHULLAH GÜLENİ 1 AY İÇİNDE TC DEVLETİNE TESLİM EDER…
  BU NAMUSSUZ ADAM ALLAHIN İZNİYLE TC DEVLETİNE TESLİM EDİLECEK…
  ABD VERMEK ZORUNDA BAŞKA ÇARESİ YOK…
  YA VARECEK YA VERECEK.
  FETHULLAHIN DİRİSİNİ İSTİYORUZ…
  ÖLÜSÜ BU ÜLKEYE GİREMEZ…

  BURADAN DEVLETİMİZE SESLENİYORUM:
  NE YAPIN NE EDİN BU ADAMI TÜRKİYEYE GETİRİN
  DEVLET İKİNCİ RİCAM: BU CEMAATİN ALT TABAKASINDA YER ALAN BUNLARIN YURTLARINDA EVLERİNDE KALAN ÖĞRENDİLERİN BİR AN ÖNCE GÜVENLİ SAĞLAM YURTLARA TAŞINMALARI VE BU ÇOCUKLARIN KURTARILMASIDIR…BU ÇOCUKLARA YAZIK ETMEYİN…BU ADAMLARIN ALT TABAKASINA EVLET EL KOYARSA BU HAREKET TAMAMEN ORTADAN KALKAR…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız