Görülmekte olan dâvâlarda FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) adıyla anılan örgütün lideri olmakla suçlanan Fethullah Gülen’in istinabe yoluyla ifade vermek istemesi, Gülen için artık yolun sonunun göründüğünü ve Gülen’in de bunu kabullendiğini ortaya çıkardı.

Bu talep, “Tahşiye dâvâsı” adı altında bir grup dindar Müslümanı haksız suçlamalara muhatap eden ve bir buçuk yıl suçsuz yere tutuklu kalmalarına yol açan komplo ile ilgili dâvâda Fethullah Gülen’in avukatı tarafından dile getirildi.

Gülen’in avukatı, müvekkilinin bulunduğu yerde ifade vermek istediğini bildirdi ve bu dileiğinin mahkemece kabul edilmesini istedi.

Bugüne kadar Fethullah Gülen’in Amerika’da rahatı pek iyi görünüyor ve Türkiye’ye iadesine ihtimal verilmediği yolunda cemaat yönetimi tarafından kamuoyuna hava basılıyordu.

Ancak kırmızı bülten işinin ciddîye binmesi ve bu arada örgütün ABD yönetimini de öfkelendirecek işlere bulaştığının ortaya çıkması, Gülen’in hukukçularını çaresizce daha başka arayışlara itmiş görünüyor.

Kimbilir, belki de bu gelişmeler, Gülen’in çok hoşuna gitmese de, yıllardır yalnızlık içinde bunalan Öcalan’ın hoşlanacağı bir gelişmeyle sonuçlanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız