Erken seçim hezimeti, görülmekte olan dâvâlarda FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) lideri olarak anılan ve azılı teröristler arasında kırmızı bültenle aranan Fetullah Gülen’i, seçimin galibi olan Ak Parti’ye ve mensuplarına karşı iftiraya sevk etti.

Örgüte ait sitede 1 Kasım 2015 tarihli sohbeti olarak yayınlanan metinde Fetullah Gülen Ak Partililerin kendilerine oy vermeyenleri kâfirlikle suçladığını iddia etti.

Gülen, önce bu iddiasını sosyal medyada rastladığını söylediği bir vak’aya isnad etti, sonra televizyon kamereları karşısında konuşan birinin söylediğini ileri sürdü, daha sonra da bu var olduğunu iddia ettiği vak’ayı genelleştirerek “o anlayış” adı altında bütün Ak Partililere mal edecek bir ifade içinde, mutad sövgü ve beddualarından birine konu yaptı.

Gülen, sohbetinin bu bölümünde aynen şunları söyledi:

“O anlayışa göre, onlara biat etmeyen CHP’liler kâfir. MHP’liler kâfir. Saadet Partililer kâfir. BBP’liler kâfir. Münferit, bağımsız adayların hepsi kâfir.

“Cinayetin büyüklüğünü görüyor musunuz? Usulüddini bilmeyen bu kitapsızlar, sünnetsizler, hadis bilmez nadanlar, Kur’an bilmez nadanlar, söyledikleri bir sözle hiç farkına varmadan kendilerine ait bir heyetin küfrüne sebebiyet veriyorlar, hafizanallah. Cenâb-ı Allah gözlerini açsın, kalblerine iman ilkâ buyursun, hakikate serfiraz kılsın, hidayet-i sübhaniyesiyle hidayet eylesin!..”

Hakaretlerinin yanı sıra, bir yandan suçlamalarına muhatap olan Ak Parti taraftarlarının iyiliğini istiyormuşçasına “Cenab-ı Hak kalblerine iman ilka buyursun” sözüyle onların imansızlığını ileri süren Fetullah Gülen, bu arada “Allah’a binlerce hamd ü sena olsun, kimseye kâfir demedik” diyerek bir başka “algı operasyonuna” daha imza attı.

Bilindiği gibi, Fetullah Gülen’in kim hakkında kullandığı belli olacak şekilde cömertçe sarf ettiği “kâfir, münafık, Yezid, Firavun, Ebu Cehil, Abdullah ibni Übeyy” gibi küfür isnad edici yaftalarla dolu sohbetlerinin metinleri ve videoları internette dolaşıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız