Özdilek firması, çarşafa hakaret içeren ve büyük tepki toplayan 2015 takvimini geri çekti ve özür diledi.

Ünlü firmanın hazırladığı takvimde, çarşaf giymiş kadınlar demir parmaklıklar arasında gösteriliyordu.

Eskişehir’de bir ortaokul öğrencisi tarafından çizilen resim, sosyal medyada büyük tepkilere yol açtı.

Bir süre sonra Özdilek firması bir açıklama yaparak bu resmin ilgili şehir Milli Eğitim Müdürlüğünden talep edilen okul öğretmenleri jürisi tarafından seçildiğini bildirdi ve “Hiçbir art niyetimiz olmaksızın herhangi bir kırgınlığa vesile olmuş isek özür dileriz” dendi.

Firmanın açıklaması aynen şöyle:

Her yıl düzenlediğimiz ‘Cumhuriyeti Renklerle Anlatın’ resim yarışmamızda, her ilde birinci olan ilköğretim öğrencilerinin resimlerinden oluşan bir takvim yapılıp müşterilerimize hediye edilmektedir. Yarışmaya giren resimler, ilgili şehrin Milli Eğitim Müdürlüğünden talep edilen okul öğretmenleri jürisi tarafından değerlendirilip derecelendirilmektedir ve kazanan ve ilk üçe giren çocuklara ödül verilmektedir. İlgili resim de bir öğrencimizin yaptığı ve öğretmenler jürisi tarafından seçilen bir resimdir. Takvimin dağıtımı durdurulmuştur.

Özdilek olarak inançlara ve geleneklere saygı en önemli değerimizdir. Konunun bu şekilde değerlendirilmesini temenni eder, iyi niyetimize rağmen hiçbir art niyetimiz olmaksızın herhangi bir kırgınlığa vesile olmuş isek özür dileriz.

Saygılarımızla.

ozdilek-takvim

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız