Olup biteni hepimiz biliyoruz:

Geçtiğimiz günlerde bir vatandaşımız vatan hainliğinden hüküm giydi ve cezasını çekmek üzere tutuklanarak hapsedildi.

Bu alelade bir suç değil, açıkça “vatan hainliği” idi.

Hemen arkasından, bir kampanya başlatıldı.

Bu kampanyanın hedefi bir suçluyu kurtarmaktan daha ötede birşeydi.

Onlar suçluyu değil, “suç”u kurtarmak istediler.

Hedef, vatan hainliği konusunda önce kamuoyunun duyarlılığını köreltmek, sonra savunulabilir bir fiil haline getirmek ve suç olmaktan tamamen çıkarmaktı.

Onun için günlerce sürecek, mümkün olan en çok sayıda insana eziyet verecek ve, en önemlisi, mümkün olan en çok sayıda haini şemsiyesi altında toplayacak bir eylem planladılar.

Normal olan, bu eylemin adını “hıyanet yürüyüşü” koymak idi.

Fakat hıyaneti hıyanet olmaktan çıkarmak için bu iyi bir yol olmazdı.

Onun için, üst akıl onların kulaklarına “adalet” ismini üfledi.

Bu, teröristlere “gerilla,” eşkıyalığa “sivil itaatsizlik,” ele geçirilen câniye “tutsak” adını vererek hıyanetin her türlüsünü meşrulaştırmak şeklinde öteden beri tekrar tekrar sahneye konan bir oyundan başka birşey değildi.

Kısacası, onlar her zamanki gibi kendilerinden bekleneni yaptılar. Bu kadarını anlamakta zorlanmıyoruz.

Fakat anlamakta çok zorlandığımız bir başka şey var:

Bu hıyanet cephesinin karşısında olduğundan şüphe edilmeyecek kimselerden bir kısmının dilinde bu “adalet yürüyüşü” lâfı nasıl dolaşabiliyor?

PKK’sından FETÖ’süne kadar bütün hıyanet odaklarını bir sepette toplayan bu yürüyüşün adalete değil, uluslararası bir hıyanet tuzağına doğru yol aldığını göremedikleri için mi?

Hıyanete “adalet” olarak atıfta bulunmanın hem hıyaneti meşrulaştırmak, hem de adaleti dejenere etmek gibi muzaaf bir hainliğe âlet olmak mânâsına geldiğini anlayamadıkları için mi?

Hainlerin dilini kullanmak suretiyle uluslararası bir hıyanet organizasyonuna şuursuz bir şekilde âlet olduklarını fark edemedikleri için mi?

Her ne sebeple olursa olsun, artık uyanalım ve uyaralım:

Bu yürüyüşün adı “hıyanet yürüyüşü”dür. Ve hıyanete isim vermekte hainlere tâbi olmak da bir tür şuurlu veya şuursuz hıyanettir!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız