105. Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra anlaşmazlığa düşüp de parçalananlar gibi olmayın. Onlar için büyük bir azap vardır.

106. O gün kimi yüzler ağarır, kimi yüzler de kararır. Yüzleri kararanlara gelince: İman ettikten sonra tekrar inkâra sapar mısınız? İnkârınızdan dolayı tadın öyleyse azabı!

107. Yüzleri ağaranlar ise, Allah’ın rahmetindedirler. Onlar ebediyen Cennette kalacaklardır.

108. Bunlar, sana hak ile okuduğumuz Allah’ın âyetleridir. Allah hiçbir zaman insanlar için bir haksızlık murad etmez.

Yarınki (18 Kasım Cumartesi) Kur’an Buluşmasında gündemimiz Âl-i İmrân sûresinin 105-108’inci âyetleri.

Son haftalarda üzerinde durduğumuz ümmetin birliği konusunu bağlayan bu âyet-i kerimelerde, İslâm ümmetinin daha önceki ümmetler gibi ihtilâfa düşerek parçalanmaması emrediliyor. Daha sonra da kıyamet gününde hangi yüzlerin kararıp hangi yüzlerin ağaracağı anlatılıyor.

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfının (UTESAV) “Erdemli İş Adamı” projesi çerçevesinde 2013 başından bu yana devam eden Kur’an Buluşmaları, Cumartesi sabahları saat 7:00-9:00 arasında MÜSİAD’ın Sütlüce’deki genel merkezinde gerçekleşiyor.

Programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlıyor, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam ediyor. İleri saat uygulaması sebebiyle, yarınki Kur’an Buluşması öncesinde de sabah namazı 07:00’de kılınacak ve arkasından kahvaltıya geçilecek.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız