Herkese açık olarak cereyan eden Kur’ân Buluşmaları, inşaallah, yarın sabah (2 Mayıs Cumartesi) Bakara Sûresinin 213’üncü âyetiyle  devam ediyor. Bu âyet-i kerimede, insanların başlangıçta tek bir ümmet olduğu, sonradan aralarındaki kıskançlık sebebiyle ihtilâfa düştükleri hatırlatılarak şöyle buyuruluyor:

İnsanlar tek bir ümmet idi. Sonra Allah, müjde veren ve uyaran peygamberler gönderdi; onlarla beraber, anlaşmazlığa düştükleri konularda insanların arasında hüküm vermeleri için, kitabı da hak ile indirdi. Oysa kitapta anlaşmazlığa düşenler, kendilerine kitap verilenlerden başkası değildi. Onlar da, kendilerine apaçık deliller geldikten sonra, sırf aralarındaki kıskançlık yüzünden ihtilâf ettiler. Allah ise , iman edenleri, onların anlaşmazlığa düştüğü hakikate kendi izniyle ulaştırdı.

UTESAV’ın Erdemli İş Adamı Projesi çerçevesinde gerçekleşen Kur’ân Buluşmalarının, her zaman olduğu gibi yine sunumlu olarak gerçekleşecek olan yarın sabahki bölümünde, önce geçen dersin kısa bir özetini yapacak, daha sonra da konumuz olan âyetlere geçeceğiz.

Haliç, Sütlüce’deki MÜSİAD Genel Merkezinde cereyan eden dersler bay-bayan herkese açık olarak cereyan ediyor.

Cumartesi sabahları saat 7:00-7:30 arasında simit, peynir ve çaydan meydana gelen kahvaltıyı müteakip başlayan dersler 9’a kadar devam ediyor.

Konu ile ilgili bilgi almak isteyenler için irtibat no:

212 – 222 01 73 / Özer Balkız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız