Kur’an Buluşmalarının bu haftaki bölümünde, İsa aleyhisselâm’ın semâya yükselişi, ölümü ve âhirzamanda dünyaya tekrar gelişi konuları var.

UTESAV organizasyonuyla 11 Mart Cumartesi sabahı gerçekleşecek olan 152’nci Kur’an Buluşmasında konumuz Âl-i İmrân sûresinin 55’inci âyeti.

Bu âyet-i kerimede Yüce Allah “Ey İsa, seni öldürecek olan Benim. Seni kendi nezdime yükseltecek ve inkâr edenlerin elinden kurtarıp temize çıkaracağım ve sana uyanları da kıyamete kadar kâfirlere üstün kılacağım” buyuruyor.

Bu âyet-i kerimeden dersler çıkarmaya çalışırken şu iki soruya da cevap arayacağız:

İsa aleyhisselâm öldü mü, ölmedi mi?

Kıyamete yakın bir zamanda İsa aleyhisselâm tekrar dünyaya dönecek mi?

Sütlüce’deki MÜSİAD Genel Merkezinde sunumlu olarak cereyan eden Kur’ân Buluşmaları UTESAV tarafından organize ediliyor ve Ocak 2013’ten itibaren devam ediyor. Buluşmalar, her Cumartesi sabahı saat 7 ile 9 arasında cereyan ediyor.

Programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlıyor, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam ediyor.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

11 Mart Cumartesi sabahı gerçekleşecek olan bu buluşmaya bizzat katılma imkânı olmayanlar, programı YouTube’un şu adresteki “Erdemli Hayat” kanalından canlı olarak takip edebilecekler:

https://www.youtube.com/channel/UC0Lk_fH45SkCr35I34PsoBw

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız