Bu haftaki Kur’an Buluşmasında, Yahudi ve Hıristiyanlar ile müsteşriklerin ve bir kısım bilim adamlarının İslâm’ı ve Müslümanları hedef alan tuzakları ele alınıyor. Bu tuzaklar arasında, ırkçılık zehrini içimize atarak İslâm âlemini parçalama teşebbüsleri ve bunun Asr-ı Saadetteki ibret verici bir nümunesi de var.

UTESAV organizasyonuyla MÜSİAD Genel Merkezinde gerçekleşen Kur’an Buluşmalarının 168’inci bölümü, her zamanki gibi Cumartesi (14 Ekim) sabahı saat 7’de başlayacak. Bu bölümde ele alınacak olan âyet-i kerimelerin meâli şöyle:

De ki: Ey Kitap Ehli! Niçin Allah’ın âyetlerini inkâr ediyorsunuz? Oysa Allah sizin yaptıklarınızı görüyor.

De ki: Ey Kitap Ehli! Gerçeğe tanık olduğunuz halde, niçin Allah’ın yolunu eğri göstermeye çalışıp da inanan kimseyi ondan alıkoyuyorsunuz? Halbuki Allah sizin yaptıklarınızdan asla habersiz değildir.

Ey iman edenler! Kendilerine kitap verilenlerden bir zümreye uyacak olursanız, onlar sizi imanınızdan sonra tekrar kâfirliğe çevirirler.

Size Allah’ın âyetleri okunurken, Allah’ın Resulü de aranızda iken siz nasıl inkâra dönersiniz? Kim Allah’a sığınır ve Ona bağlanırsa, işte o zaman dosdoğru bir yola iletilmiş demektir.

***

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfının (UTESAV) “Erdemli İş Adamı” projesi çerçevesinde 2013 başından bu yana devam eden Kur’an Buluşmaları, Cumartesi sabahları saat 7:00-9:00 arasında MÜSİAD’ın Sütlüce’deki genel merkezinde gerçekleşiyor.

Programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlıyor, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam ediyor.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız