Kamuoyunda darbe destekçisi olarak tanınan jeolog Celâl Şengör, Radikal gazetesinde yayınlanan mülâkatında gerçek bir evrimci olduğunu ispat etti.

Konuşmasında mutadı olduğu üzere 12 Eylül darbesini öven ve darbe sürecinde yapılan herşeyi istisnasız onayladığını söyleyen Celâl Şengör, bu arada tutuklulara dışkı yedirmenin işkence olmadığını iddia etti.

Bunu hayretle karşılayan gazeteciye Celâl Şengör’ün cevabı, “Ben bal gibi yerim” oldu. Şengör şöyle devam etti:

“Ben bunların yendiğini gördüm. Bir gün San Diego Hayvanat Bahçesi’nde goriller birbirlerine dışkılarını ikram ediyorlardı. Onlar da bizim gibi primatlar. Gayet güzel, hiçbir şey de olmaz. Meselâ jeolojinin kurucularından olan William Buckland’ın hayvanlar âlemindeki her şeyi tatmak gibi bir merakı vardı: Dışkı ve sidikler dâhil. Bu bilgisi sayesinde Napoli’de San Gennaro’nun kanı zannedilerek kutsal bir mucizenin olduğu sanılan bir yerde akan şeyin kan değil, yarasa sidiği olduğunu teşhis ederek, kutsal mucizenin de palavra olduğunu ispat etmişti! Yani dışkı pis bir şey değil ki!”

Celâl Şengör, konuşmasının devamında, İsviçre gibi ülkelerde demokrasinin olabileceğini, ancak Türkiye’nin demokrasiyle değil, oligarşiyle yönetilmesi gerektiğini söyledi.

***

Kıssadan hisse:

Bizi insan olarak yaratan Allah’a hamd olsun!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız