Türkiye gazetesi, bazı İslâm büyüklerine ve millî kahramanlarımıza karşı beslediği kini bir kere daha kustu.

Gazetenin ağzı bozuk yazarlarından Fuat Bol, 21 Aralık tarihli yazısında, Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri ile millî şairimiz Mehmet Akif Ersoy hakkında şu tabirleri kullandı:

  • içimizdeki beyinsizler
  • aşağılık yaftaya koro halinde iştirak edenler
  • meş’um (uğursuz) koro
  • halkın dinî ve millî öncülüğüne soyunanlar

Tamamı seviyesiz bir üslûp ve sokak ağzıyla kaleme alınmış olan yazının Bediüzzaman ve Akif ile ilgili kısımları şöyle:

Cihan Devleti’mizin en büyük padişahlarından olan Sultan 2. Abdülhamid Han da, yaşadığı devirde kıymeti bilinmeyen ve tıpkı günümüzde olduğu gibi; ‘diktatör’ ilan edilmiş idi. Ona, ‘Kızıl Sultan’ iftirasını, devlet ve milletimizin ebedi düşmanları atmış; içimizdeki beyinsizler de, bu aşağılık yaftaya koro halinde iştirak etmişlerdi.

Bu meş’um (uğursuz) koroya, en gür sedaları ile iştirak eden ve Halife-i Müslimin’e düşmanlıkları ile övünen; yalnızca şu iki ismin bilinmesi bile, fitnenin büyüklüğünü anlatmaya kafidir: Said-i Nursi ve Mehmet Akif Ersoy!.. Halkın, dinî ve millî öncülüğüne soyunan bu iki şahsiyetin tavrından sonra; varın, gerisinin halini siz tasavvur edin!

Tayyip Erdoğan’ı da; içimizden birileri anlayamayacak veya bilerek-bilmeyerek yanlış anlayacak ve aynı yafta ile (diktatör) suçlayacaktı. Bunların başında da; yine, Said-i Nursi’nin devamı olduğunu iddia eden bir cemaatin lideri ve avaneleri bulunmaktaydı!

Bundan bir süre önce, aynı cemaatin televizyonunda program yapan ehliyetsiz bir fetvacı da Bediüzzaman, Elmalılı ve Mehmet Akif’e saldırmış ve pek çok ilim ve kalem ehlinden hak ettiği cevabı almıştı.

Söz konusu cemaatin yayın organlarında, Bediüzzaman’ı ve daha başka dinî ve millî şahsiyetleri hedef alan saldırılara eskiden beri zaman zaman rastlanıyor. Sağlığında rahmetli Enver Ören’e bu konuda şikâyetler ulaştırıldığında gereken kişilerin kulakları çekiliyor ve özür dilettiriliyordu. Fakat cemaat bu şahsiyetlere karşı besledikleri duyguları feyiz aldıkları kaynaklardan tevârüs ettiği için, mevziî kulak çekmeler de tesirini çok uzun süre göstermiyordu.

İnsanlara kara çalmakta söz konusu cemaatin hiçbir ahlâkî sınır tanımadığını gösteren bir örneği görmek için, lütfen şu bağlantıya tıklayınız ve İmam-ı Gazalî’nin ağzından – yanlış okumadınız, bildiğimiz Hüccetü’l-İslâm İmam-ı Gazalî’nin ağzından – Seyyid Kutub aleyhinde ne iftiraların uydurulmuş olduğunu gözlerinizle görünüz:

https://www.yazarumit.com/imam-i-gazali-seyyid-kutub-hakkinda-ne-demis/

Cemaatin belli başlı “ilmî” kaynaklarından olan Rehber Ansiklopedisinde Mehmet Akif’ten nasıl bahsedildiğini de şu bağlantıda görebilirsiniz:

http://www.yazarumitsimsek.com/rehber-ansiklopedisinde-mehmet-akife-hakaretler/

…Ve, cemaatin asıl feyiz kaynağı Seadet-i Ebediyye’nin ilim ve edep seviyesini sergileyen bir başka örnek:

https://www.yazarumit.com/risale-i-nur-dusmanini-dine-yaklastiran-sey/

1 YORUM

  1. Bu satılık kalemler şunu bilmiyorlarki okuyanlar kendilerinden çok daha iyi biliyor olayların gerçeğini,bunların aşağılık ve adi iftiralarına hiç kimse kanmaz kanmadığı gibi Bediüzzaman,mevlana ve mehmet akif gibi zatların davasını kendi davamız biliriz,ve ifracı geri kafalı masonperver din ve islam düşmanlarının planlarını akim bırakan bu zatlara tabiki sui zan edersiniz.dünyası için dinini fede eden bedbahtlar.titreyin,titreyin gençlik öyle bir geliyorki her bir zat bir said olacak,dünyanın kanunu esası rısale i nur olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız