FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) olarak dâvâları görülmekte olan örgütün KPSS hırsızlığına azmettirerek haksız yere memur olmalarını sağladığı kişiler, işlerini kaybettikten başka, şimdiye kadar aldıkları maaşları da iki misliyle geri ödemek zorunda kalacaklar.

Bu durumda, binlerce kişiyi KPSS hırsızlığına azmettiren örgüt yönetimi, sınavlarda memuriyeti hak ettiği halde memur olamayan binlerce kişiyi mağdur ettiği gibi, onların yerine haksız olarak tayin ettirdiği kendi mensuplarını da mağdur etmiş olacak. Çünkü onlar bu parayı kendi ceplerinden ödemek zorunda kalacaklar. Memuriyetleri sırasında maaşlarından örgüt hesabına yapılan himmet kesintileri de, tabii yine örgütte kalacak.

CEZALARI ÖRGÜT ÖDEMELİ AMA…

Yasal bakımdan olmasa da en azından ahlâkî yönden örgütün bu cezaları üstlenmesi gerektiği ileri sürülse bile, örgüt yönetiminin hiçbir zaman böyle bir endişe taşımadığı biliniyor.

Yakın zamanlarda Bank Asya’yı kurtarmak için bütün örgüt tabanı seferber edilmiş; herkes elindekini avucundakini getirmiş, hattâ başka bankalardan faizle kredi çekerek bankaya yatırmıştı.

TAVAN-TABAN İŞBÖLÜMÜ

Örgüt tabanı kendilerini yıllarca sefalet içinde yaşamaya mahkûm edecek böyle bir fedakârlığı bir “cihad” ruhu içinde gerçekleştirerek destanlar yazarken, tavan ise gelen paralardan kendi paralarını kapıvermiş ve banka yerine kendilerini kurtarmayı tercih etmişlerdi. Bu arada, cemaatin futbolcusu da cemaat tabanına meslekteki maharetine uygun bir çalım atmış, kendisine Amerika’da bir daire alarak oraya yerleşme planlarını yürürlüğe sokmuştu. (Bkz. Cemaate Futbolcu Çalımı.)

LİDERİN UMURUNDA MI?

Örgüt liderinin ise hiçbir zaman kendisinden başkasını dert edinmediği öteden beri biliniyor. Liderin bu konudaki uygulaması, herkesi kendisi için feda etmek, fakat kendisinden başkası için hiçbir sıkıntıya katlanmamak şeklinde cereyan ediyor.

İTİRAF EDEN KURTULUYOR

Bu durumda, FETÖ’nün KPSS hırsızlığına azmettirdiği kimseler için yegâne çıkış yolu olarak, itirafta bulunmak ve pişmanlık hükümlerinden yararlanmak şıkkı kalıyor. Bu durumda itirafçılar hem memuriyetlerini kaybetmemek, hem de aldığı maaşları geri ödememek gibi büyük bir imkâna kavuşacaklar.

Bu yolu seçmeyenler ise, “nitelikli dolandırıcılıktan” hüküm giyerek ömür boyu borç ödemek ve, şimdiye kadar olduğu gibi, dönemin vaizi tarafından zaman zaman yayınlanmakta olan hamaset ve nefret vaazlarıyla idare etmek zorunda kalacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız