Kur’an Buluşmaları ile Tefekkür Dersleri yarın (28 Mart Cumartesi) internet üzerinden yayınlanacak.

UTESAV organizasyonuyla gerçekleşmekte olan Kur’an Buluşmalarının yarın yayınlanacak olan 262. bölümünde Nisâ sûresinin 133-134. âyetleri okunacak.

Bu âyet-i kerimelerde, Allah Teâlânın herşeyi kuşatan kudret ve azameti kudret ve azameti hatırlatılıyor, dünya ve âhirete ait her türlü nimetin Allah katında bulunduğu ve her iki cihanda da kim ne istiyorsa Onun lütuf ve ihsanıyla buna kavuşacağı bildiriliyor.

Âyetlerde, ayrıca, Yüce Allah’ın herşeyi hakkıyla işitip gördüğünü bildiren Semî’ ve Basîr isimleri zikrediliyor.

Kur’an Buluşmalarının yarınki bölümünü sabah 7:30’dan itibaren https://www.youtube.com/erdemlihayat adresinden takip edebilirsiniz.

İİKV organizasyonuyla düzenlenmekte olan Tefekkür Derslerinin yarınki bölümü de yine her zamanki vakitte internet üzerinden yapılacak.

Sunumlu olarak gerçekleşecek olan bu bölümde Kur’ân-ı Kerimin tefekkür âyetleri ile bu âyetlerin Risale-i Nur’daki uygulamaları üzerinde durulacak.

İİKV’nin Tefekkür Derslerini de yarın (Cumartesi) sabah 10:30’dan itibaren https://www.youtube.com/user/iikv/ adresindeki “canlı yayın” bölümünden izleyebilirsiniz.

Gerek Kur’an Buluşmaları, gerekse Tefekkür Dersleri, virüs salgını sebebiyle bir müddet sadece internet üzerinden izlenebilecek. Bu müddet içerisinde yeni programların saatlerinden haberdar olmak için her iki programın da Youtube servislerine üye olmanız gerekiyor. Ücretsiz üyelik için adresler:

Kur’an Buluşmaları için: https://www.youtube.com/erdemlihayat
Tefekkür Dersleri için: https://www.youtube.com/user/iikv/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız