UTESAV tarafından düzenlenen Kur’ân Buluşmaları yeni döneme 24 Cumartesi sabahı giriyor.

Kur’ân-ı Kerim âyetlerinin sırasıyla ve sunumlu olarak ele alındığı Kur’ân Buluşmalarında, âyetlerin mânâları, Kur’ân’ın bütünlüğü ve Sünnet-i Seniyye ışığında inceleniyor.

“Erdemli İş Adamı” projesi kapsamında düzenlenen buluşmalar MÜSİAD’ın Sütlüce’deki genel merkezinde Cumartesi sabahları 7:00-9:00 arasında herkese açık olarak gerçekleşiyor.

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) Mütevelli Heyeti Başkanı İsrafil Kuralay tarafından bu konuda yapılan açıklamada şöyle denildi:

 

2013 yılının Ocak ayında başladığımız Kur’an Buluşmaları programının 128’incisini yapacağız. Bu programlarda her hafta birkaç ayet-i kerimeyi içinde geçen kavramlar çerçevesinde yine Kur’an ve Sünnet ışığı altında anlamaya çalıştık.  Bu çalışmaları Kur’an Buluşmaları adlı seri kitaplarda toplamaya başladık. Şu ana kadar 3 kitap bastık. Dördüncüsü yolda…

 

Her Cumartesi 07.00 – 09.00 saatleri arasında Ümit Şimşek Hocamızın titiz çalışması sonucu verdiği derslerden çok şey öğrendik. Hocamıza çok teşekkür ediyoruz.

 

Derslerimiz bugüne kadar herkese açık oldu. Bundan sonra da gelen herkese açık olacak. Cumartesi günü saat 07:00’de uykuya yenilmeyen herkesi bekliyoruz. Biz bu derslerde;Toplumun her kesiminden Kur’ân talebeleriyle birlikte işte bunu yapmaya çalışıyoruz.

 

Âyetlerden hüküm çıkarmak uzmanlık ister. Fakat öğüt almak ve bu öğütleri hayatımıza yansıtmak, hepimizin yapabileceği bir iştir.

 

Kur’ân ve Sünnet’in ışığında bu âyetlerden çıkarılmış ve çıkarılabilecek dersleri önümüze koyuyoruz.

 

Sonra da, bu derslerle donanmış bir şekilde, işimizin başına dönüyoruz.

 

Her seferinde yenilenmiş bir anlayış ve tazelenmiş bir azimle, Kur’ân’ı ve Sünnet’i yaşamaya çalışıyoruz.

 

Her hafta iki saatliğine bu yolculuğumuzda bize katılmak isteyen herkese kapımız açık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız