Kur’an Buluşmalarırnda, Ehl-i Kitabın mü’minlere karşı düşmanca tutumlarını anlatan ve hilelerine karşı dikkatimizi çeken âyetlere devam ediyoruz.

6 Mayıs Cumartesi sabahı gerçekleşecek olan 160. Kur’an Buluşmasındaki gündemimiz, Âl-i İmrân sûresinin 72-77. âyetleri. Bir kısım Yahudi ve Hıristiyanların önce inanmış görünüp sonra vazgeçerek Müslümanları imanlarından çevirmeye çalıştıklarını anlatan âyetin tasvirleri, daha önceki bölümde de ele aldığımız müsteşriklerin taktikleriyle bire bir örtüşüyor.

UTESAV organizasyonuyla Erdemli İş Adamı projesi çerçevesinde Ocak 2013’ten bu yana sunumlu olarak cereyan eden haftalık Kur’an Buluşmaları, her Cumartesi sabahı saat 7:00 ile 9:00 arasında gerçekleşiyor.

Programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlıyor, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam ediyor.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

15 Nisan Cumartesi sabahı gerçekleşecek olan bu buluşmaya bizzat katılma imkânı olmayanlar, programı YouTube’un şu adresteki “Erdemli Hayat” kanalından canlı olarak takip edebilecekler:

https://www.youtube.com/channel/UC0Lk_fH45SkCr35I34PsoBw

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız