Kur’an Buluşmalarının bu Cumartesi (1 Nisan) gerçekleşecek olan 155’inci bölümünde Âl-i İmrân sûresine 61’inci âyetten itibaren devam ediyoruz.

Hıristiyanların İsa aleyhisselâm ile ilgili iddialarını reddederek sözün doğrusunu açıklayan Kur’ân-ı Kerim, bu âyetinde de, Hıristiyanları, iddialarında ısrar etmeleri halinde “mübahele”ye, yani karşılıklı lânetleşmeye çağırıyor.

Bunu takip eden âyetlerde de yine Kitap Ehlinin yanlış inançları tashih ediliyor ve Müslümanlar bu yanlış inançlara karşı uyarılıyor.

Sütlüce’deki MÜSİAD Genel Merkezinde sunumlu olarak cereyan eden Kur’ân Buluşmaları UTESAV tarafından organize ediliyor ve Ocak 2013’ten itibaren devam ediyor. Buluşmalar, her Cumartesi sabahı saat 7 ile 9 arasında cereyan ediyor.

Programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlıyor, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam ediyor.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

1 Mayıs Cumartesi sabahı gerçekleşecek olan bu buluşmaya bizzat katılma imkânı olmayanlar, programı YouTube’un şu adresteki “Erdemli Hayat” kanalından canlı olarak takip edebilecekler:

https://www.youtube.com/channel/UC0Lk_fH45SkCr35I34PsoBw

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız