Bu hafta sonu (18 Mart Cumartesi) gerçekleşecek olan 153. Kur’an Buluşmasında, konumuz Âl-i İmrân sûresinin 56-58. âyetleri.

Bu âyetlerde Yüce Allah, İsa aleyhisselâmı tekzip edenlerin âkıbetini haber verirken, iman edip amel-i salih işleyenlerin de mükâfatlarından hiçbir şeyin eksik bırakılmayacağını müjdeliyor.

Bu arada, âyetin sonundaki “Allah zalimleri sevmez” ifadesi, bizi, Allah’ın kimleri sevmediği sorusuna getiriyor ve Kur’ân-ı Kerimde bu sorunun cevabını arıyoruz.

Sütlüce’deki MÜSİAD Genel Merkezinde sunumlu olarak cereyan eden Kur’ân Buluşmaları UTESAV tarafından organize ediliyor ve Ocak 2013’ten itibaren devam ediyor. Buluşmalar, her Cumartesi sabahı saat 7 ile 9 arasında cereyan ediyor.

Programımız simit-peynir-çaydan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlıyor, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam ediyor.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

18 Mart Cumartesi sabahı gerçekleşecek olan bu buluşmaya bizzat katılma imkânı olmayanlar, programı YouTube’un şu adresteki “Erdemli Hayat” kanalından canlı olarak takip edebilecekler:

https://www.youtube.com/channel/UC0Lk_fH45SkCr35I34PsoBw

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız