UTESAV tarafından düzenlenen Kur’an Buluşmalarının 146’ncısı yarın sabah (28 Ocak) yine 07:30’dan itibaren MÜSİAD Genel Merkezinde yapılacak.

Canlı olarak internet üzerinden de yayınlanacak olan Kur’an Buluşmasının bu haftaki konusu, Âl-i İmrân sûresinin 47’inci âyeti. Meleklerin Hz. Meryem’e İsa aleyhisselâm’ı müjdelemesinden sonra, Hz. Meryem’in hayretle “Benim nasıl çocuğum olabilir?” diye sorduğu ve “Allah dilediğini yaratır” şeklinde cevap aldığı, bu âyette bize haber veriliyor.

Bu da bizi, Allah’ın herşeyi her haliyle kuşatan “irade” sıfatına getiriyor. Bu bölümde, Yüce Allah’ın Kur’ân-ı Kerim’de kendi sonsuz iradesini bize nasıl anlattığına göz atacağız. Her yerde, her zaman, her şeyin her halinde hükmeden bir iradenin  Sahibine kul olmanın ve Ona dua edip Ondan cevap almanın nasıl büyük bir şeref ve mutluluk olduğunu da bu arada görmüş olacağız inşaallah.

Bizzat katılma imkânı olmayanlar, programı YouTube’un şu adresteki “Erdemli Hayat” kanalından canlı olarak takip edebilecekler:

https://www.youtube.com/channel/UC0Lk_fH45SkCr35I34PsoBw

Sütlüce’deki MÜSİAD Genel Merkezinde sunumlu olarak cereyan eden Kur’ân Buluşmaları UTESAV tarafından organize ediliyor ve Ocak 2013’ten itibaren devam ediyor. Buluşmalar, her Cumartesi sabahı saat 7 ile 9 arasında cereyan ediyor.

Bu seneki saat uygulaması sebebiyle, 7’de beraberce kılınacak sabah namazından sonra, programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlayacak, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam edecek.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız