Baş bir çukura atlar da kuyruk dışarıda kalır mı?

The Cemaat yayın organlarının ardından, onların kuyruğuna takılarak varlığını devam ettirmeye çalışan yüzde sıfır birlik takımın gazetesi de PKK propagandasını savundu – hem de Cemaate, hattâ HDP’ye parmak ısırtacak bir hamiyetfuruşlukla!

Kanal D’de yayınlanan ve alenî PKK propagandasına sahne olan programı, Yeni Asya gazetesi devâsâ harflerle, sekiz sütun manşet olarak verdi.

Eşyalarıyla sokağa dökülmüş bölge halkını gösteren resim üzerine “Görün, Duyun, Sessiz Kalmayın” başlığıyla yer alan ve tıpkı televizyon programındaki PKK sözcüsünün yaptığı gibi bu mağduriyeti devlete yüklemeye çalışan kompozisyonda, şu ifadelere yer verildi:

“Canlı yayında Beyaz Show’a bağlanan ve öğretmen olduğunu söyleyen kadının feryadı: Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Çocuklar ölüyor!”

Gazetenin bugünkü sayısında da yine televizyon programındaki PKK propagandasını savunan bir karikatüre yer verildi.

Bilindiği gibi, söz konusu televizyon programındaki PKK propagandası bütün yurtta büyük tepkilere yol açmış, bunun üzerine Kanal D bir açıklama yaparak kamuoyundan özür dilemiş, yayına bağlanan ve kendisini öğretmen olarak tanıtan kişi hakkında yasal yollara başvuracağını açıklamıştı.

Arkasından, programın sunucusu Beyazıt Öztürk de yaptığı açıklama ile kamuoyundan özür dilemişti.

Ancak mahkemelerde FETÖ adıyla anılan Cemaatin yayın organları, “Boynuz kulağı geçer” atasözünü hatırlatırcasına, bu yayını ısrarla savunmaya devam etmiş, onları ise neden sonra HDP izleyebilmişti.

Bir süredir Cemaatin dümen suyunda yol alan Yeni Asya ise, PKK propagandasının savunuculuğunda FETÖ’nün yayın organlarını bile geri bıraktı.

Bu arada, Diyarbakır ve Bakırköy Cumhuriyet Savcılıkları da, söz konusu televizyon programı ile ilgili olarak soruşturma başlatmış bulunuyor.

***

Konuyla ilgili diğer haberimiz:

http://www.yazarumitsimsek.com/pkkyi-fetoden-iyi-savunan-yok/ 

ya-pkk1 ya-pkk2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız