İnsanların ibadeti için yapılan ilk ev, Mekke’deki mübarek Kâbe’dir ki, âlemler için bir hidayet kaynağıdır.

Onda apaçık deliller ve İbrahim’in makamı vardır. Oraya giren güvenlikte olur. Hac için bir yol bulabilenin Beyti ziyaret etmesi ise, Allah’ın insanlar üzerindeki hakkıdır. İnkâr edenlere gelince, Allah’ın âlemlerde hiçbir şeye ihtiyacı yoktur.

Âl-i İmrân, 3: 96-97

Kur’an Buluşmalarının 167’nci bölümünde Mekke, Kâbe ve hac konularını inceliyoruz.

UTESAV organizasyonuyla yarın sabah (7 Ekim Cumartesi) saat 7’den itibaren MÜSİAD’ın genel merkezinde gerçekleşecek olan Kur’an Buluşmasında Âl-i İmrân sûresinin 96 ve 97’nci âyetleri ele alınacak.

Bu âyetler, Mekke’nin ve Kâbe’nin Allah katındaki değerine dikkat çekiliyor ve haccın insanlar üzerinde Allah’ın bir hakkı olduğu vurgulu bir şekilde bildiriliyor.

***

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfının (UTESAV) “Erdemli İş Adamı” projesi çerçevesinde 2013 başından bu yana devam eden Kur’an Buluşmaları, Cumartesi sabahları saat 7:00-9:00 arasında MÜSİAD’ın Sütlüce’deki genel merkezinde gerçekleşiyor.

Programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlıyor, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam ediyor.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız