Muş’un Bulanık ilçesinde öğrenciler Risale-i Nur ile ilgili bilgi yarışmasına katılacak.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgi yarışmasına katılacak olan 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri, Küçük Sözler’den sınava girecek.

Millî Eğitim Müdürlüğü, bu amaçla 5 bin adet Küçük Sözler’i yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler arasında dağıttı.

Sınava katılmak isteyen öğrenciler 1 Nisan’a kadar başvurabilecek. Sınav ise 14 Nisan tarihinde öğrencilerin kendi okullarında yapılacak.

21 Nisan’da açıklanacak olan sonuçlara göre, birinci olan öğrenciye tam, ikinciye yarım, üçüncüye çeyrek altın ödül verilecek. İlk on dereceye giren öğrencileri, ayrıca, kendi okullarında da sürpriz armağanlar bekliyor.

SAİD NURSÎ VE ÖRNEK HAYATI

Yarışma ile ilgili olarak Bulanık ilçesi Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ilçenin bir Doğu Anadolu şehri olduğu hatırlatıldı ve “Bölgemizin ve ülkemizin en tanınmış ve çağımıza en yakın âlimlerinden olan Said Nursî’yi ve örnek hayatını öğrencilerimize tanıtmak birincil amacımızdır” dendi.

Açıklamada, devamla, “Said Nursî’nin Bitlis doğumlu olup gerek pozitif ilimler, gerek dinî ilimlerde eğitim gördüğü ve Risale-i Nur Külliyatı gibi elli yabancı dile çevrilen bir eserin müellifi olduğu” bilgisine yer verildi.

Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip ise, Risale Haber’e yaptığı açıklamada, yarışmaya katılmak isteyen öğrencilere şu ana kadar 5 bin kitabın ücretsiz olarak dağıtıldığını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız