Mü’minlerin gittiği yoldan farklı bir yola giren kimsenin durumu, bu haftaki Kur’an Buluşmalarında ağırlıklı konumuzu teşkil ediyor.

UTESAV organizasyonuyla 8 Şubat Cumartesi sabahı MÜSİAD genel merkezinde gerçekleşecek olan 256. Kur’an Buluşmasında Nisâ sûresinden nasibimizi aramaya devam edeceğiz.

Bu buluşmada okuyacağımız 115-116. âyetlerde Yüce Allah bize şu uyarıları yapıyor:

Doğru yol kendisine açıkça belli olduktan sonra kim Peygambere muhalefet eder ve mü’minlerin yolundan başka bir yol tutarsa, Biz de onu yöneldiği yola sevk eder ve Cehenneme süreriz. Gidilecek ne kötü bir yerdir orası!

Allah, kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz; onun dışında, dilediği kimsenin günahını bağışlar. Allah’a ortak koşan ise, pek derin bir sapıklığa düşmüştür.

Buluşmada, şirk konusunun yanı sıra, affedilmeyen ve failini ebedî azaba müstehak hale getiren “küfür” konusu üzerinde de durulacak.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmaları Cumartesi sabahları 6:50’de kılınan sabah namazından sonra simit-peynir-çaydan meydana gelen bir kahvaltı ikramını takiben 7:30’da başlıyor ve 9:00’a kadar devam ediyor.

Programda hanımlara da yer ayrılmış bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız