Milletin yıllardır sağır kulaklardan geri dönen feryatlarına Mustafa Akgül hoca tercüman oldu ve TRT ekranlarından tüm parti liderlerine seslenerek “İstanbul Sözleşmesini iptal edin” dedi.

Akgül hocanın bu çağrısı sosyal medyada geniş şekilde yankı buldu ve hocaya destek mesajları yağdı.

İstanbul emekli başvaizi Mustafa Akgül, önceki gün Ramazan Sevinci programında Bekir Develi’nin konuğu idi.

Konuşmasında sözü zinanın suç olmaktan çıkarılması, eşcinselliğin normal davranış kabul edilmesi ve İstanbul Sözleşmesine getiren Akgül hoca, bütün parti liderlerine seslenerek şu çağrıyı yaptı:

“Bana göre bardağı taşıran şey, zinanın suç olmaktan çıkarılması ve eşcinselliğin normal kabul edilmesi, bu bir insan hakkıdır veya insan tercihidir diye normal ilan edilmesi bardağı taşırmıştır. Bütün parti liderlerine sesleniyorum ve diyorum ki: Ne olur, kısa zamanda bir araya gelin ve şu İstanbul Sözleşmesi’yle zinanın suç olmaktan çıkarılması kararını iptal edin. Gelecek neslimizi kurtaralım. Mevcut çektiğimiz sıkıntıdan dersimizi alalım. Mesaj iletmek istiyorum ne olur bunları çağdaş davranışlar olarak görmenin bize bir faydası yok diye altını çiziyorum.”

MESAJ YAĞMURU

Mustafa Akgül hocanın bu sözleri, sosyal medyada geniş yankı buldu. Her kesimden vatandaşlar, hocaya bu haklı ve cesur çıkışından dolayı tebrik ve desteklerini ilettiler. Bu konudaki Twitter mesajlarından bazıları şöyle:

@7Selam: Mustafa Akgül Hocamız Tüm parti liderlerine sesleniyor #istanbulsoezlesmesifeshedilsin #ZinaSuçSayılsın

@Ugur06530966 mustafa akgül hocam diline yüreğine sağlık .. hakki ve hakiketi soylemekten korkmadiginiz icin minnettariz..

@Muratks86189623 Mustafa Akgül hocanın yüreğine diline sağlık aile yapımıza sahip çıktığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz.

@ma_cobder42 mustafa akgül hocanın yüreğine sağlık…aile yapımıza sahip çıktığı için çok teşekkür ediyoruz.

@onderim27 Mustafa Akgül hoca bi instagram sitesi kursun da takip edelim.

@AliBasar42 Helâl olsun Mustafa Akgül hocam. İstanbul sözleşmesi ile ilgili açık açık konuştu. Allah razı olsun. İnşallah bütün siyasetçiler TRT izliyorlardır.

@Berirte Mustafa Akgül Hoca az önce Trt1 ekranlarında Ramazan Sevinci Programında Zinanın ve eşcinselliğin haram olduğunu, derhal zinanın suç kapsamına alınıp, İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesi gerektiğini üstüne basa basa belirtti! Allah ondan razı olsun!

@TC_MUSTAFA20812 Mustafa Akgül hoca TRT 1’de bütün partilere seslendi: “Gelin şu #İstanbulSözleşmesi ni, Zinayı suç olmaktan çıkaran yasayı iptal edin❗” Yürekten tebrik ediyorum seni hocam❗Artık bu yükselen seslere kulak tıkanmasın!

@AliUlusan1967

-İşte gerçeği eğip bükmeden söyleyen gerçek bir din alimi;

-Toplumun çürümesine razısı gelmeyen yiğit bir adam.

-İstanbul sözleşmesi denen paçavrayı adeta ekranlardan yırtıp atan bir inanmış,

-Varıl hocam

#Mustafa Akgül adamdır.

@adole24 Mustafa Akgül hocadan Allah razı olsun. Popülist değil, hakkı üstün tutan birisi.

N-Ekrem @Berirte Mustafa Akgül Hoca az önce Trt1 ekranlarında Ramazan Sevinci Programında Zinanın ve eşcinselliğin haram olduğunu, derhal zinanın suç kapsamına alınıp, İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesi gerektiğini üstüne basa basa belirtti! Allah ondan razı olsun!

R u k i y e @Ruukiye_ Ramazan sevinci programında, İstanbul sözleşmesinin çirkinliklerinden bahseden, Müslümanı en açık şekilde uyaran Mustafa Akgül hocamı tebrik ediyorum. Allah razı olsun.

alininteki.com @SsszMzhDergisi Helâl olsun Mustafa Akgül hocam. İstanbul sözleşmesi ile ilgili açık açık konuştu. Allah razı olsun. İnşallah yöneticilerimiz TRT izliyorlardır(!)

نورجان @_Mehpare2029 Bugün Ramazan Sevinci programına konuk olan Mustafa Akgül hocamın zina ile ilgili ve İstanbul sözleşmesi ile ilgili konuşmasını sonuna kadar destekliyorum. Tebrikler hocam!

Sâim Kâim® @SaimKaim2 Mustafa Akgül hoca TRT 1’de bütün partilere seslendi: “Gelin şu İstanbul Sözleşmesini, zinayı suç olmaktan çıkaran yasayı iptal edin.” Yürekten tebrik ediyorum seni hocam! Artık bu yükselen seslere kulak tıkanmasın!

@onderim27 Her gece mustafa Akgül hoca çıksın ekrana süper bir gece adam Trt ekranında İstanbul sözleşmesi iptal edilsin dedi.

@Bisusbiseydicem Allah razı olsun Mustafa Akgül Hocam..Allah razı olsun, biz müslümanlarda  dua ediyoruz İstanbul sözleşmesinin kaldırılması için.

@mesnedli TRTde Mustafa Akgül hoca konuşuyor. Çat çat hiç çekinmeden kuran ve ehli sünnet çizgisinde söylüyor her şeyi. Allah senin gibilerin sayısını arttırsın hocam.


Mustafa Akgül’ün TRT’deki konuşmasından İstanbul Sözleşmesi ile ilgili bölüm:

2 YORUMLAR

  1. Mustafa hocam diline yüreğine sağlık ALLAH c.c sayılarınızı artırsın. Bugün eski mücahitlerin müteahit olduğu devri yaşıyoruz. Müslümanlar ne çekiyorsa hizipcilikten çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız