Mevlid Kandilinde TBMM Kürsüsünde Risale-i Nur okunması, artık Türkiye’de bazı şeylerin geri dönülemez ölçüde değiştiğini bir kere daha gösterdi.

Risale-i Nur Külliyatı telif edilmeye başladığı zaman, devletin yönetimine hakim olan zihniyet, bu büyük eseri ve onun etrafında kümelenen iman kahramanlarını susturmak için devletin her türlü imkânını kullanıyordu. Zamanın Cumhurbaşkanı özel olarak konuyla ilgileniyor, Bakanlar Kurulu Risaleler hakkında yasak kararı almak için toplanıyor, güvenlik kuvvetleri ve adliye teşkilâtı Nur talebelerini baskı altında tutmak için seferber ediliyor, gazeteler bu konuda terör estiren yayınlar yapıyordu.

Bugün ise Cumhurbaşkanı Bediüzzaman’ın hayatta kalan vârislerini makamında ağırlıyor, hükûmet Risale-i Nur’ları her türlü tahrif teşebbüsüne karşı devletin özel himayesine alıyor, Diyanet İşleri Başkanlığı Üstad’ın vasiyetine uygun olarak eserleri birbiri ardınca neşrediyor.

Bütün bunlar, artık Türkiye’de olağan işler, daha doğrusu, olması gereken işler sırasına girmiş bulunduğundan, hemen hemen hiçbir kesimden bu konuda çatlak bir ses işitilmiyor.

Son olarak, AK Parti Isparta milletvekili Said Yüce, Mevlid Kandili münasebetiyle Millet Meclisinde söz alarak Peygamber efendimiz (a.s.m.) hakkında Risalelerde yer alan harikulâde bahislerden bir pasajı okuduğunda, bu konuşma bütün sıralardan alkışlarla karşılandı.

Said Yüce, bu konuşması sebebiyle hükûmetin ve iktidar partisinin yanı sıra, muhalefet partilerinden de tebrikler aldığını, yurdun dört bir yanından gelen tebrik telefonları ve mesajlarının ise sayılamayacak kadar çok olduğunu anlatıyor.

Fakat Yüce bu kadarla bırakmıyor.

Önümüzdeki dönem için, “Risale-i Nur’lara gönül vermiş ve bu eserleri tanımak isteyen insanlara güzel müjdelerimiz olacak” diyor.

Bu müjdelerin neler olacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak önümüzdeki haftalar veya aylar içinde bu şifrelerin çözülmeye başlayacağı anlaşılıyor.

Biz de merakla bekliyoruz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here