Meryem, “Yâ Rabbi, bana beşer eli değmemişken benim nasıl çocuğum olabilir ki?” dedi. Allah buyurdu ki: “Allah işte böyle dilediğini yaratır. O bir iş için hükmünü verdiğinde, ona ‘Ol’ der; o da oluverir.”

Âl-i İmrân sûresi, 3:47

UTESAV tarafından düzenlenen Kur’an Buluşmalarının 148’incisi yarın sabah (11 Şubat) yine 07:30’dan itibaren MÜSİAD Genel Merkezinde yapılacak.

Üç haftadır incelediğimiz aynı âyete devam edeceğimiz bu Buluşmada, “tekvin” kavramı üzerinde duracağız. Daha önceki iki bölümde ise Yüce Allah’ın irade sıfatını ve Hâlık ismini Kur’ân ve kâinat âyetlerinin ışığında ele almıştık.

Bizzat katılma imkânı olmayanlar, programı YouTube’un şu adresteki “Erdemli Hayat” kanalından canlı olarak takip edebilecekler:

https://www.youtube.com/channel/UC0Lk_fH45SkCr35I34PsoBw

Sütlüce’deki MÜSİAD Genel Merkezinde sunumlu olarak cereyan eden Kur’ân Buluşmaları UTESAV tarafından organize ediliyor ve Ocak 2013’ten itibaren devam ediyor. Buluşmalar, her Cumartesi sabahı saat 7 ile 9 arasında cereyan ediyor.

Bu seneki saat uygulaması sebebiyle, 7’de beraberce kılınacak sabah namazından sonra, programımız simit-peynir-çay’dan meydana gelen bir kahvaltı ikramı ile başlayacak, 7:30’dan itibaren de sunum ve onu takiben soru-cevaplarla devam edecek.

Herkese açık olarak cereyan eden Kur’an Buluşmalarında hanımlar için de yer ayrılmış bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız