PKK’nın emrinde siyasî büro olarak faaliyet gösteren HDP, seçimlerin güvenliği için alınan ve alınması düşünülen tedbirler yüzünden panikledi.

HDP’nin paniği, aynı ölçüde Paralel örgüte de yansıdı.

HDP’nin vatan hainliğinde gemi azıya almış yöneticileri, sandıkların taşınması ve bu sayede sandık başlarındaki PKK terörünün önlenmesi ihtimali karşısında “İç savaş çıkar” şeklinde tehditler savurdular.

Görülmekte olan dâvâlarda FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) olarak anılan Paralelci cemaatin yayın organı ise HDP’den daha önce davrandı ve bugünkü birinci sayfasında, “sandıkların taşınması halinde millî iradenin sandığa yansımayacağını” iddia etti.

Bilindiği gibi, 7 Haziran seçimlerinde, devlet otoritesinin yokluğundan istifade eden PKK, Doğudaki sandıklarda tam bir terör havası estirmiş, bunun sonucu olarak birçok sandıkta neredeyse seçmenin tamamı kadar, hattâ bazılarında seçmen sayısından da fazla oy HDP’ye çıkmıştı.

HDP’nin ve Zaman gazetesinin Doğuda seçim güvenliği için alınması düşünülen tedbirler karşısındaki telâşlı tavırları, 7 Haziran seçimlerinde HDP’nin aldığı sonucun hile ve tehditle alınmış olduğu yolundaki iddiaların gerçekliğine açıkça delil teşkil ediyor.

Son seçimlerde tehditle halktan oy toplayan PKK’nın siyasî bürosu, şimdi yine aynı yola başvurmak suretiyle, aynı seçim ortamını tehdit yoluyla devam ettirmeye çalışıyor.

Paralel örgütün HDP’den aşağıya kalmayan telâşı ise, Üstad’ın “Kendi tarafında şeytan görse melek der, rahmet okur” sözlerinin canlı bir misalini teşkil ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız